ידיעון 2733 פר' מטות

 

בס"ד כ' בתמוז תשע"א
 
פרשת מטות
 
19.23
הדלקת נרות
08.30
תפילת שחרית
19.30
   מנחה, קבלת שבת
   ערבית, דרשת הרב
11.00
שעור בפרשת השבוע – במועדון
שעור במשניות – בשטיבל
20.30
סעודת שבת בחדר האוכל
11.30
סעודת שבת בחדר האוכל
 
 
מכונת השטיפה פועלת
בשעות 21.30 – 23.30
נא להביא כלים עד 23.15
13.30
מנחה גדולה
17.15
שעור בדף יומי
17.30
נשים אומרות תהילים – בבית סעדון
18.00
מ נ ח ה
 
 
20.25
ערבית, הבדלה
 
 
זמני התפילה במשך השבוע
 שחרית א' ג' ד' ו'              06.00
 שחרית ב'  ה'                   05.50
 מנחה ברחבת חדר האוכל    13.30
 מנחה בבית הכנסת            18.30    
 רבע לערבית                     20.00
 ערבית                            20.15
עונג שבת לילדים בשעה 11.00
 
    כיתות א'-ג'  -  אבי צוייג
 
    כיתות ד'-ו' -  שירה וישראל
                            זבדי
 
 
לוח השבוע
 
יום ראשון
19.00
גדולי המחשבה הישראלית
חדר עיון
יום שני
17.30
התעמלות לגברים
בית שפירא
יום שלישי
08.30
בית מדרש לגמלאים
מועדון לחבר
19.30
התעמלות לנשים
בית שפירא
20.30
התעמלות לנשים
בית שפירא
יום רביעי
17.30
צ'י קונג לבגירים
מועדון
18.30
מפגש ערבית לבגירים
מועדון
יום חמישי
19.00
שיעור ניצוצות מהדף היומי
מועדון
יום שישי
06.30
שיעור בדף יומי
חדר עיון
 
השיעור בדף היומי מתקיים בכל ערב אחרי ערבית בחדר עיון
 
 
תזכורת מוועדת תרבות:
נסיעה לפארק הלאומי ברמת גן ביום שני הקרוב, כ"ג בתמוז 25.7.11 יציאה בשעה 17:00 !!!
 
 
                   ק ר א ת ?                                                    מ ח ז ר ת ! 
 
 
ביום שני האחרון התקיים ב"עלה נגב" ע"ש ערן אלמוג ז"ל, טקס קריאת אולם הלימוד בכפר על שמה ולזכרה של ישראלה נבו ז"ל, שנפטרה לפני שמונה חודשים ממחלת הסרטן והיא בת 56. ישראלה, אשתו של חנן, מנהל המוסך בבארות יצחק, ואֵם לענבל שהיא חברה קרובה מאוד של זהר בתנו, הייתה אישה בעלת יכולות וכוחות אדירים, אותם השקיעה בתרומה לאדם הפגוע והחלש. היא האמינה שהאדם החריג ראוי לחיות בתוך החברה הבריאה והנורמאלית וזכאי לקבל את כל מה שראוי לבן אנוש: אהבה, חיבוק חם, טיפול מסור, תעסוקה, תנאי חיים מסודרים, הולמים ואסתטיים. היא האמינה שהוא זכאי לחיות בכפר עם ריאות ירוקות ולא מאחורי כותלי מוסד סגורים שמסתירים אותו מעין כל.
היא מימשה את חזונה בשני מוסדות לילדים ובוגרים שסובלים מפיגור קשה, מאוטיזם וכד'. היא ניהלה את מעון "מוריה" בגדרה, שם הכירה את האלוף (במיל'), דורון אלמוג, אביו של ערן היקר שהיה פגוע מאוד וחסה במעון שניהלה.
ישראלה ודורון חברו יחד לעשייה מופלאה של הקמת כפר "עלה נגב" סמוך לאופקים בדרום, כפר לבוגרים פגועים מגיל 21. כל פסיעה בכפר הזה מרטיטה את הלב. היא חשבה על כל פרט – על בניית החלונות בגובה נמוך כדי לאפשר ליושבים בעגלות נכים לראות את החוץ. היא דאגה לתאורה שלא תסנוור את עיני הדיירים שראשם הפגוע מוטה לאחור ומבטם אל התקרה. היא חשבה והביאה גינון שכולו צמחיית תבלינים, כדי שגם אם יכניסו עלה לפה הוא לא יהיה רעיל. קיבלנו סיור מודרך בחדרי הפעלה, בבריכה ההידרותראפית ועוד ועוד.
קהל רב נאסף לכבוד הנצחת שמה בכפר ויחד קיבלנו שיעור ענק ומרגש בקבלת החלש ובנתינה של ישראלה ז"ל ודומים לה, נתינה ללא שיעור עם המון חום ואהבה.
                                                             תנחומינו לחנן ומשפחתו. יהי זכרה ברוך.
יונה ויששכר ברמן
 
מה בגיליון?
 • ויזמרון לך – הרב ירון
 • יוצאים לדרך – ורד ושמוליק
 • משלחן המזכירה – ורד סוקולובסקי
 • משלחן מרכז המשק – שמוליק ברוכי
 • הקרב על החלב – מכתב לחברים
 • באסיפה – ערכה דינה אמיר
 
 • בונים כאן – בנג'ו ברמן
 • מה נשמע בגיל הרך – דקלה שניאור
 • ידיעונוער – עורכת: אוריה אדן                                        
 • במועצה האזורית – עלון המועצה
 • בקיבוץ הדתי – עמוד"ש 71, ערב עיון לצעירים
 • בבריכת השחייה – עירית הלוי
 
                                    כלבו דף ולוחות זמנים
                                                                 קראו בנעימות !
המערכת
 
וִיזַמְּרוּן לָךְ
אַנְעִים זְמִירוֹת – סיום
                                          שִׁית הֲמוֹן שִׁירַי נָא עָלֶיךָ               וְרִנָּתִי תִּקְרַב אֵלֶיךָ 
                                          תְּהִלָּתִי תְּהִי לְרֹאשְׁךָ עֲטֶרֶת              וּתְפִלָּתִי תִּכּוֹן קְטֹרֶת 
                                                              תִּיקַר שִׁירַת רָשׁ בְּעֵינֶיךָ               כְּשִּׁיר יוּשַׁר עַל קָרְבָּנֶיךָ 
                                                              בִּרְכָתִי תַעֲלֶה לְרֹאשׁ מַשְׁבִּיר         מְחוֹלֵל וּמוֹלִיד צַדִּיק כַּבִּיר 
                                                              וּבְבִרְכָתִי תְנַעֲנַע לִי רֹאשׁ              וְאוֹתָהּ קַח לְךָ כִּבְשָׂמִים רֹאשׁ 
                                                              יֶעֱרַב נָא שִׂיחִי עָלֶיךָ                   כִּי נַפְשִׁי תַעֲרֹג אֵלֶיךָ 
 
שִׁית הֲמוֹן שִׁירַי נָא עָלֶיךָ וְרִנָּתִי תִּקְרַב אֵלֶיךָ  - כאן מבקש המשורר, ביחס לשיר זה, שהוא ייחשב ככתר של הקב"ה, וזאת ע"פ הפסוק (תהלים קיט, קסט): "תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ ה'"
תְּהִלָּתִי תְּהִי לְרֹאשְׁךָ עֲטֶרֶת – אמרו חז"ל (חגיגה יג, ב תוס' ד"ה וקושר) שמלאך עומד בשמים ועושה עטרות לקב"ה מתפילותיהם של צדיקים. וּתְפִלָּתִי תִּכּוֹן קְטֹרֶת – ע"פ הפסוק (תהלים קמא, ב): "תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ".
תִּיקַר שִׁירַת רָשׁ בְּעֵינֶיךָ כְּשִּׁיר יוּשַׁר עַל קָרְבָּנֶיךָ – בקשה שהשירה הזו תיחשב כמו שיר שהיו הלויים אומרים בבית המקדש בעת הקרבת הקרבנות. אגב, ר' יעקב עמדין טוען כי שיר זה לא נכתב ע"י ר' יהודה החסיד אלא ע"י אביו, ר' שמואל, ושמו נרמז במלה 'רש'.
בִּרְכָתִי תַעֲלֶה לְרֹאשׁ מַשְׁבִּיר – ע"פ הפסוק (משלי יא, כו) "וּבְרָכָה לְרֹאשׁ מַשְׁבִּיר", ויש כאן גם רמז לפסוק (ישעיהו סו, ט): "הַאֲנִי אַשְׁבִּיר וְלֹא אוֹלִיד", ולכן ההמשך: מְחוֹלֵל וּמוֹלִיד – ה' יוצר את הכל, צַדִּיק כַּבִּיר – צירוף זה מופיע גם באיוב (לד, יז): "וְאִם צַדִּיק כַּבִּיר תַּרְשִׁיעַ". 
וּבְבִרְכָתִי תְנַעֲנַע לִי רֹאשׁ – הגמרא (ברכות ז, א) מספרת על ר' ישמעאל בן אלישע הכהן הגדול שנכנס לקודש הקדשים ושמע את קולו של ה' שמבקש ממנו ברכה. ר' ישמעאל ברך את הקב"ה בזו הלשון: "יהי רצון מלפניך שיכבשו רחמיך את כעסך ויגולו רחמיך על מידותיך ותתנהג עם בניך במידת הרחמים ותכנס להם לפנים משורת הדין". תגובתו של הקב"ה לברכה זו הייתה נענוע הראש כאות הסכמה. כאן מבקש המשורר תגובה דומה על השיר הזה. וְאוֹתָהּ קַח לְךָ כִּבְשָׂמִים רֹאשׁ – בקשה שהתפילה הזו תהיה כמו הקטורת, שעליה נאמר (שמות ל, כג): "וְאַתָּה קַח לְךָ בְּשָׂמִים רֹאשׁ".
יֶעֱרַב נָא שִׂיחִי עָלֶיךָ – לשון הפסוק (תהלים קד, לד): "יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי", כִּי נַפְשִׁי תַעֲרֹג אֵלֶיךָ – מכיוון שהמשורר מלא געגועים לה'.
סיום השיר מזכיר את הפתיחה שלו: "כִּי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי תַּעֲרֹג", ויש בכך סגירת מעגל.
כאן נוהגים להוסיף מספר פסוקים, כדי שאפשר יהיה לומר קדיש 'יהא שלמא' אשר נאמר בדרך כלל רק אחרי לימוד פסוקים מהתנ"ך. הפסוק הראשון (דהי"א כט, יא) דומה בתוכנו לשיר הכבוד: "לְךָ ה' הַגְּדֻלָּה וְהַגְּבוּרָה וְהַתִּפְאֶרֶת וְהַנֵּצַח וְהַהוֹד כִּי כֹל בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ לְךָ ה' הַמַּמְלָכָה וְהַמִּתְנַשֵּׂא לְכֹל לְרֹאשׁ", והפסוק השני (תהלים קו, ב) "מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת ה' יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ" מדגיש שעם כל השבח הזה איננו מתיימרים להתקרב לשבח את כל גבורות ה'.
לסיכום: ראינו כי השיר הזה מורכב מכמה חלקים: פתיחה (עד האות א'). מניעת גשמות ה' (אותיות א-ה). תיאור ה' ע"פ דימויים מהתנ"ך בשילוב תיאור הקשר האינטימי בין הקב"ה לישראל (אותיות ו-ר). סיום: בקשה שתתקבל תפילה זו (אותיות ר עד הסוף). 
הרב ירון
 
יוצאים לדרך
לחברים שלום,
הנידון: הצעה לתהליך הידברות לבחינת אורחות חיינו בבארות יצחק.
 
במגמה לחזק את החברה והיחסים בין החברים בבארות יצחק, תוכננו בעבר מפגשים של הציבור במתכונת "קפה בצוותא". כוונתנו הייתה ליצור הידברות בנושאים המעסיקים אותנו כחברי בארות יצחק, תוך תקשורת מכבדת בינינו. ואכן קיימנו מספר מפגשים, אשר האחרון בהם עסק בתפיסתנו את בארות יצחק כבית. מסקנותינו העיקריות מהדיון היו כי ישנו רצון וצורך להמשיך ללבן את הדברים.
יתכן שאחד הגורמים שעיכבו אותנו מלהמשיך את הדיון בנושאים אלו הינו מורכבותו ורגישותו . ידוע לנו כי עצם ההצעה לדיון באורחות חיינו מעלה אפשרויות של שינויים בהם. 
הצורך לעסוק בנושאים אלו עולה תכופות על סדר יומנו, ובפגישות עם חברים המסר שאנו מקבלים הוא של דריכה במקום, ואולי אף הליכה אחורה.
אנו חשים כי בירור מחודש של ההסכמות בינינו, כשותפים לדרך, הכרחי כדי לאפשר לבארות יצחק להמשיך את הצלחתה גם בעתיד.
לכן אנו מציעים להיכנס לתהליך מובנה של בחינת אורח חיינו בבארות יצחק (כפי שהגדרנו בחזון המזכירות), הכולל מיפוי המצב הקיים והרצוי לחברים, מיקוד ערכי הליבה שלנו, וסימון היעדים הרצויים לנו לקידום.
מורכבותו ורגישותו של הדיון מחייבות לדעתנו סיוע וליווי מקצועי, ואכן, בכוונתנו להיעזר בבעלי מקצוע מתחום ניהול תהליכים עם ניסיון מהחברה הקיבוצית.
באסיפת חברים הקרובה נציג את מתווה הפעולה בו אנו מעוניינים להתקדם ונבקש את ברכת האסיפה ואישורה לצאת לדרך.
               בברכת חברים,
ורד סוקולובסקי, מזכירה   שמוליק ברוכי, מרכז משק.
משולחן המזכירה
·                    ביום א' הקרוב הנוער ימלא תפקידים מרכזיים בבארות יצחק, בעלי התפקידים הכינו סדר יום לנוער.      בכל בקשה ושאלה אפשר לפנות לאוריה אדן שתהיה מזכירת פנים ביום זה!
·                    לפני כחודש פנו אליי בוגרי י"ב תום כרמי, אביב יעקבס ויאיר ארונסון בבקשה שאצא איתם לטיול גיוס. כמובן שהתרגשתי, שאני בגילי המופלג (!) ובתפקידי עדיין "רלוונטית"! אחרי לבטים ולחצים של ועדת צעירים החלטתי להיענות בחיוב לבקשתם. בשבוע הבא אני יוצאת לטייל עם ילדינו בארץ ישראל. במקרים דחופים – אני בפלאפון, אפשר תמיד לפנות לשורי/שמוליק.
ורד סוקולובסקי – מזכירת פנים
 
     נר זיכרון !
     עדוא זכאי ז"ל – כ"ה בתמוז תשמ"ג
משולחן מרכז משק                                     
 
צדקה עורכת הידיעון בדרישתה לדיווח על הנעשה באזור הפאולוניה/ פרדס
ובכן, לאחר התלבטות בנושא המשך פעילותנו בפרדס לאור מצוקת המים, איכות הזנים וההשקעה הנדרשת על מנת להביא את הפרדס לרווחיות, ובנוסף, הבנתנו שההשקעה בפאולוניה לא הביאה לתוצאות להן ציפינו -  החלטנו לנצל את השטח לגידול ירקות/ גידולי שדה אחרים. לצורך כך כרתנו את החלקות בהן היה פרדס ההדרים וחורשת הפאולוניה. במהלך החודשים הקרובים יוכנו השטחים לקראת גידולי החורף הבא.
רפת:  בתוכנית השקעות לשנה זו החלטנו להקים סככה לעגלות. לאחר תכנון מפורט יותר מסתבר שהערכת העלויות עליה הסתמכה התוכנית הייתה נמוכה משמעותית. האגף הכלכלי קיים סיור בשטח ודן מחדש בנושא. לאחר קבלת הצעות מחיר יותר מדויקות יובא הנושא לאישור האגף והאסיפה.
בימים אלו נמצא ענף החלב במשבר המאיים למוטט את כל התשתית עליה הוקם ענף הרפת בישראל. ביחד עם שאר חברינו החקלאים אנו עוקבים בדריכות ומסייעים על פי יכולתנו במאבק על פרנסתנו. ביום ראשון התקיימה בירושלים הפגנה אליה נסעו חנניה ושלמה. ייתכן שבמהלך השבועות הקרובים יוחרף המאבק ונידרש לצאת לרחובות ולצמתים. אני פונה לכל הציבור להיערך בהתאם ולהירתם על פי הצורך למאבק חשוב זה.
אברות:  כזכור, החלטנו להעביר לאברות הלוואה בתנאים מסוימים, אשר בין היתר כללו אישורים הנדרשים מהבנקים. בימים אלו החלו מתקבלים האישורים ולאחר שיסתיים שלב זה נעביר אליהם את הכסף. במקביל, פועלים באברות להתייעל ולצמצם עלויות במסגרת תוכנית הבראה. אנו מקווים שבעתיד הקרוב נראה שיפור ברווחיות החברה.
סנאק-טיים:  עברו כ- 4 חודשים מכניסת מאפיות ברמן לסנאק-טיים. בשלב זה נרכשו מכונות ואריזות חדשות על מנת לשפר את המותג. בנוסף, משקיעה החברה בהכנסת מכונות טוסטים לתחנות רכבת ישראל ולמספר בסיסי צה"ל לניסיון. כל ההשקעות נעשות על פי ההסכם שנחתם עם מאפיות ברמן.
מערכות סולאריות :  כזכור, החלטנו בשנה שעברה להקים מערכת סולארית של 50 קוו"ט ויצאנו לדרך.
אך "הדרך ארוכה היא וקשה". רשימת האישורים הנדרשים והבירוקרטיה בתחום מעכבים אותנו מלממש את כוונתנו. עם זאת, נראה שבמהלך החודש הקרוב נדע סופית אם הפרויקט ייצא לפועל או לא. בנושא המערכת הבינונית (600 קוו"ט) התקדמנו לקראת קבלת הרישיון, לאחר שהשגנו את היתרי הבניה הנדרשים והגענו להסדר מימוני עם הבנק.
מחלק חשמל:  לאור כוונת רשות החשמל להסדיר את נושא חלוקת החשמל בקיבוצים, החלטנו אף אנו להיכנס למתווה, אשר בסיומו נקבל רישיון לחלוקת חשמל. הוקם צוות לניהול התהליך (יוסי שניאור, גבי נאור והח"מ), נערך סקר הנדסי של תשתית החשמל וכעת אנו בשלב מילוי הטפסים הנדרשים (עוד בירוקרטיה). נראה שבהמשך נידרש לקבל החלטות הנוגעות להשקעה בתשתית החשמל (ככל שתהיה). בכל מקרה הנושא יובא בפני הציבור.
רשות שדות התעופה:  בניסיון נוסף להגיע להידברות עניינית (ולא משפטית) מול רש"ת, נפגשנו השבוע עם מנכ"ל הרשות ועוזריו ודרשנו מהם לענות האם הם מעוניינים בהידברות או לא. בסיכום דיון החליט מנכ"ל רש"ת למנות צוות בהרכב שונה מעט ולחדש את ההידברות עימנו. אנו מקווים שהפעם נצליח להתקדם מעבר לפגישת היכרות.
שבת שלום,
 שמוליק
 
 
הקרב על החלב – מתיק המכתבים
למזכירות הקיבוץ שלום- אנא הפיצו מכתב זה בין כל חברי הקיבוץ. תודה
חברי הקיבוץ שלום,
בימים אלו עומד ענף הרפת הישראלי ובתוכה הרפת של כולנו תחת מתקפה חסרת תקדים של ממשלת ישראל. בעקבות משבר הקוטג' החליט ראש הממשלה על הקמת וועדה לבחינת דרכי הוזלת מוצרי החלב.
המלצות הוועדה עלולות להמיט אסון על ענף הרפת הישראלי, ובתוך כך קריסה של משקים מושביים (החשובים גם לנו ביותר) וירידה חדה בהכנסות המשקים הקיבוציים עד כדי סכנת קריסה. בין ההמלצות:
1.                   הפחתה של מחיר המטרה ב-25 אגורות.
2.                   פתיחת מכסי המגן וייבוא  מאסיבי.
3.                   ביטול הפטור מהגבלים עסקיים.
4.                   ביטול משטר המכסות והכנסת כל המערכת לשוק חפשי.
ימים אלו הם ימים של קבלת החלטות בנושא, ואנו יחד עם חבריי מהרפת במושב ובקיבוץ התגייסנו על מנת לנסות להשפיע על המהלך.    בקצרה על מנת שחברי הקיבוצים בעלי הרפת יהיו מחוברים:
1.                   אנו תומכים במחאת הצרכנים.
2.                   בזמן שלרפת העלו את מחיר החלב הגלמי ב-4% בלבד הועלה אינדקס מוצרי החלב ב-40%!!
3.                   מחיר המטרה לרפתן הוא היחידי בשרשרת שמפוקח על ידי הממשלה ואינו נתון ללחצי השוק החופשי ולכן אין סיבה לגעת בו.
4.                   הרפת הישראלית פרוסה לאורכה ולרוחבה של ישראל, במרכז ובפריפריה והיא מהווה מקור פרנסה חשוב ליישובים. גם הקיבוץ שלכם מתפרנס מהרפת ומשמעות ההחלטות הן ירידה מיידית של כשליש מהכנסות הקיבוצים מהרפת.
כחבר בוועד הפעולה של רפתני ישראל אני אחראי לקבוצת הפייסבוק שפתחנו למען המאבק- מתברר שזהו כלי יעיל מאד להעברת מידע ולגיוס דעת הקהל. אנו מבקשים מכל מי שהנושא יקר לליבו, אתם בעלי הרפת, להיכנס לדף בקישור המצורף, לבקש להצטרף ולהביע דעה.  המאבק הזה הוא גם שלכם ולא רק של הרפתנים..
בתודה
וועד הפעולה להצלת הרפת הישראלית
 
באספה  - י"א בתמוז תשע"א 13.7.2011
סעיף אחד עמד על סדר היום: תקציבי פיתוח מהמועצה האזורית 2011.
הצעת המזכירות כללה סכום גדול לשיפוץ שבילים והרחבתם ל – 1.5 מ', כדי שיתאימו לסוגי הרכב השונים הנעים עליהם, שיפוץ קטע בכביש הסובב (מבית מש' מכלוף עד המועדון), תאורת חוץ, שירותי גברים ונשים בבית הכנסת, השקעה בגינון ובאמצעי ביטחון.
ההצעה להחליף את הריצוף בבית הכנסת לא נכללה כאן.
  
מה נשמע בגיל הרך
תינוקיה:  בתחילת החודש פתחנו סניף לבית התינוקות – בצמוד למעון "צופית". 
שלוש הדיירות המתוקות: שחר לוי (בת גל ואלמוג), אלה שהם (בת יוליה ואיתי) ועידית בן-דוד, נהנות מטיפולן האישי והמסור של יהודית סעדון ואלה סידרוב (מטפלת מחליפה).
יש לציין שבית התינוקות הראשי בניצוחה של דינה ברוכי התמלא ב-12 תינוקות עד חודש דצמבר.
תזונה: אומרים ש"הצבא צועד על קיבתו". מסתבר שלא רק הצבא. במערכת הגיל הרך החלטנו לטפל בנושא בצורה מקצועית, לאחר זמן ארוך בו הובעה אי-שביעות רצון מהמצב הקיים.
גייסנו לעזרתנו את התזונאית עדי רסילי והיא כתבה תכנית מפורטת להזנת הילדים, תכנית בעלת מספר שלבים.
א.      איסוף ומידע – הבנת התמונה הנוכחית והקשיים.
ב.      כתיבת הצעה לתפריט שבועי בהתאם להמלצות משרד הבריאות להזנה במסגרות חינוכיות
ותוך התחשבות בגורמים השונים, כולל פגישה עם ענף המזון.
ג.       מפגש הדרכה לצוות המטפל.
ד.      מפגש עם ההורים, הצגת התפריט וקווים מנחים לבנייתו, הקניית הרגלי אכילה, כיצד משמרים, גבולות ואוכל, אוכל מהיר, ועוד.
יש לציין שהתכנית כללה התייחסות לכל הארוחות המוגשות במעון: בוקר, צהריים וארוחת ארבע.
השבוע התקיים מפגש ההורים בהשתתפות מועטה, אך מי שהגיע התרשם והחכים מהרצאה מקצועית ורהוטה.
עדי מלווה אותנו גם בתקופת ההטמעה של התכנית ומעקב על ביצועה.
בשטח מורגש כבר שיפור בארוחות הצהריים – פחות שמן באוכל, משתדלים להכין תפריט מתאים ואהוב על הילדים, גיוון בארוחות הבוקר – וכל זה תוך תשומת לב לעקרונות שהצבנו.
מסיבות סיום: בשלושת הגנים הגדולים כבר התקיימו המסיבות. על המסיבה של גן חרוב בנושא 'עברית שפה יפה' כבר דווח בידיעון. בסוף השבוע שעבר חגגו בגן שחף והשבוע בגן דקל.
בגן שחף פעלו הילדים סביב הנושא "לטיול יצאנו", בהשראת הטיולים שקיימו במשך השנה בליוויה המסור והמתמיד של שולמית ברמן. את המסיבה ליוותה בנגינה המורה למוסיקה, לאה זילברשטיין.
הצוות המסור: ברוריה הלל (גננת), ציפי חדד ומירי סווירי הפעילו את הילדים בחן רב ואלה שיתפו פעולה בצורה יפה. בסיום הודו ההורים לצוות על עבודתו הנאמנה במשך השנה.
גן דקל בחר כנושא למסיבה את "החופש לדבר". המורה המוכשר למוסיקה, עידi עינב, שיחד עם אחותו עפרה כתבו והלחינו את כל השירים, בחר שירים מגוונים בנושא השפה העברית.
שיר הסיום המרגש "טוב שאתה כאן", שהוא שיר מתוך הפרויקט "שרים ומסמנים" של עידן ואחותו, הושר בפי הילדים בליווי שפת הסימנים.
יישר כח להורים שהכינו שעורי בית כנדרש ולמדו מראש את שפת הסימנים.
לימור הכינה לילדים ולהוריהם הפתעה בצורת "הגדת גן דקל" שבה שזרה בסיפור את כל שמות הילדים.
ההורים הודו מעומק הלב לצוות הגן הנפלא: הגננת לימור, לאה שם-טוב ואילה עובד (ממלאת המקום) בדברים נרגשים המובאים בהמשך.
  
זוהי תקופה עמוסה מאוד בניהול ענף הגיל הרך: ביצוע תכניות הקיץ, סיום הרישום, שיחות אישיות ומשוב לצוותים, מלאכת מחשבת בשיבוץ הצוותים לשנה הבאה, היערכות ליום כיף ותמרון בין החופשות של המטפלות.
בנוסף, אני עומדת לסיים בחודש זה את תפקידי כמנהלת הענף, לאחר 11 שנות עבודה מאתגרות ומרגשות, שהיו מאוד משמעותיות עבורי. ענבל ישראלי תחליף אותי בתפקיד ואנו נמצאות כרגע בתקופת חפיפה.
ענבל, כאמא, מלוות את מערכת הגיל הרך במשך שנים רבות, חברה במינהלת כנציגת המזכירות, וממלאת מקום.
אני מאחלת לענבל הצלחה רבה בתפקיד. בטוחני שתעשי בו חיל ותצעידי את המערכת המקצועית והמצויינת שלנו קדימה.
דקלה שניאור
 
 
לצוות גן דקל,
יש משהו מאוד מרגש ומיוחד לברך כל שנה בכזה מעמד.
לסכם מה היה ואנה פנינו, לנסות לשחזר את השנה של ילדינו,
ולהבין כך פתאום, בינות למילים, איך הדרדסים שמולנו הפכו כה גדולים.
אותם חמודים שלפני בקושי שנה, עוד בקושי שיחקו לבד בגינה,
גדלו ופרחו לנו מתחת לאף והדגימו לנו איך שהזמן ממש עף.
באמת לא נותר אלא רק להודות, לכן – המטפלות הכל-כך מסורות,
שבכל ילד השקעתן ממש, את הנשמה והלב, ובלי כל חשש.
התוצאות כאן מולנו – להסתיר אי-אפשר, כל ילדה וכל ילד פשוט אוצר.
ילדים מלאים חיוך ושמחה, ילדים שמשרים סיבם רק ברכה.
אז בשם מי שהפקיד בידיכן למשמרת – תודה על תקופה כל כך נהדרת (ועל ההכנה לסיירת...).
תודה על שהחזרתם לנו נסיכות ונסיכים, גדולים, חכמים, מחונכים ושמחים.
נאחל לכולנו, גננות והורים, שנמשיך כל שנה לחרוז בשירים,
לסכם ולברך אחרי כל שנה ושנה, ושתמשיכו כך, במסירות, באהבה ובאמונה.
                                                                                                מכולנו,
ילדי גן דקל והוריהם, תשע"א
 
  
בונים כאן - דיווח בנושא פרויקט הבניה.
לשם שינוי הנימה בדיווח תהיה יותר אופטימית. מאז הדיווח האחרון הייתה התקדמות מסוימת.
ראשית, הפרוטוקול של הישיבה שדנה בהתנגדויות לתב"ע (תכנית בניין ערים) של השכונה החדשה, אותו פרוטוקול שכל כך חיכינו לו - הגיע.
אך דא עקא שהוועדה המחוזית שילבה בפרוטוקול, בנוסף להתייחסות להתנגדויות, מגבלות והנחיות לתכנית הבינוי המפורטת, שהוסיפו קשיים חדשים. בכך, כמו במשחק סולמות וחבלים, טיפסנו מספר שלבים והתדרדרנו חזרה למטה.
הקושי העיקרי עוסק במרחקים הנדרשים בין מבנה למבנה בשכונה. בנוסף להנחיה הקובעת כי צפיפות הבניה היא 3 יחידות לדונם  (כפי שדיווחנו בהתחלת הפרויקט), נוספה מגבלת מרחק של 10 מ' בין חזית לחזית ו- 6 מ' בין צד לצד. כתוצאה מהנחייה זו תכנית מיקום הבתים בשטח צפופה מאוד ביחס למקובל בבנייה הכפרית בכלל ובבארות יצחק בפרט.
הנחיות אלו מכתיבות באופן מוחלט את צורת העמדת הבתים בסגנון של שורות וטורים. (לא ניתן "לשחק" עם כיווני הבניה).
מצד שני, קובעת הועדה המחוזית כי כל הטיפול בשכונה לאחר אישור התב"ע יכול להידון בסמכות ועדה מקומית, דבר המפשט את תהליכי התכנון מכאן ואילך.
תכנית הפעולה נכון לרגע זה:
1.                   השלמת אישור התב"ע בוועדה המחוזית.
2.                   במקביל- סיום תכניות ההעמדה והבנייה המפורטות של השכונה - ניקוז, תעבורה, חשמל,
          נוי, נוף, חניות וכו'.
3.                   סיום תכנון מפורט של הבתים עצמם- קונסטרוקציה, אדריכלות, חשמל, אינסטלציה, גז וכו'.
4.                   הגשת התכניות לוועדה המקומית מייד עם קבלת האישור על התב"ע. כבר היום מתקיימות פגישות הכנה עם מהנדס הועדה המקומית כדי שנהיה מוכנים לרגע "הישמע הגונג".
אנו מקווים שכל הפעולות שפירטתי יביאו אותנו לכך שבאביב 2012 נוכל להתחיל לבנות.
עד כאן הדיווח הטכני.
 
לא אוכל להתעלם מהשיח ב"רחוב הקיבוצי". הועדה מודעת לאכזבה וקוצר הרוח שנוצרו בעקבות התמשכות ההליכים והבירוקרטיה הנוראית. יחד עם זאת, אנו משוכנעים שלא יהיה נכון לזנוח את הכיוון שהתחלנו בו ולחפש פתרונות "כביכול" יותר מהירים של בניה בתוך הקו הכחול או פתרונות של שינוי קדימויות בתכנית הכוללת ואף מחשבות על בנייה בטרם קבלת היתר.
מתוך היכרותנו את הקשיים הבירוקרטיים אנו יודעים שגם כיוונים אחרים ייקחו לא פחות זמן ויכניסו אותנו למערבולת חברתית חדשה.
בשבועות הקרובים נציג בפני החברים את תכנית ההעמדה הסופית של השכונה באסיפת חברים.
שבת שלום,
בנג'ו ברמן - בשם צוות הבניה
 
  
כוחו של הנוער
השבת תתקיים שבת נוער בנושא "כוחו של הנוער".
במסגרת השבת נערוך תפילת ערב שבת חגיגית בנוסח "קרליבך", נשתתף בסעודת הצהרים בחדר האוכל, נשיר זמירות, נערוך פאנל ועוד.
בהמשך לשבת, ביום ראשון הקרוב נערוך "חילופי שלטון" בהם נחליף את בעלי התפקידים בקיבוץ.
כל אחד מבני הנוער יהיה ליום אחד בתפקיד ציבורי וימלא את מקומו של בעל התפקיד. במסגרת יום זה נלמד על תפקידי הציבור בקיבוץ, נתנסה בבעיות השוטפות בהם נתקלים בעלי התפקידים ונלמד על התנהלות הקיבוץ ועל אחריות קהילתית.
ביום זה כולכם מוזמנים לבוא ולבקר אותנו במשרדים ולראות מה אנחנו עושים!
 
 
חילופי התפקידים להלן:
הראל שניאור - הנהלת חשבונות
פלאפון- 050-6498516 משרד- 752
גולן פרץ - ניהול ענף המזון
פלאפון- 050-8114371 משרד- 902
נדב פורשר - רכז ענף השירותים
פלאפון- 050-4016550 משרד- 958
אושר מיור - רכזת גיל הרך
פלאפון- 050-4321814 משרד- 866
עפר אמיר – גזבר
פלאפון- 050-9371804 משרד- 751
אמיר פלדמן - מרכז מש"א
פלאפון- 050-7219864 משרד- 877
רפאל סעדון - מרכז משק
פלאפון- 050-2145570 משרד- 891
תמה צוויג - רכזת חינוך
פלאפון- 050-4016451 משרד- 901
אוריה אדן - מזכירת פנים    פלאפון- 054-3035959 משרד- 970
                                            מקווים לשיתוף הפעולה של כולם!
                           שבת שלום ומבורך! 
תיכון בארות יצחק
 
 
 
 
ולפני שאנו נכנסים ל"נעליים" שלהם בקשנו להכין את עצמנו והלכנו לפגוש את בעלי התפקידים.
 
שמוליק ברוכי, בן 42  תפקיד: מרכז משק
מה אתה אוהב בקיבוץ? הרוגע והשלווה.
מהם הקשיים בתפקיד? לחבר ולקשור אנשים נוספים למטרות שלך.
מה המוטו שלך? היה מי שאתה.
המוטו של המחליף, רפאל: עבודה לא תתאפשר ללא יקיצה מאוחרת, שלאפשטונדה,
                                ארוחת בוקר ומניין שני.  
                                   
בנג'ו ברמן, בן 36 תפקיד: רכז מש"א
מה אתה אוהב בקיבוץ?    המקום (משפחה, בית, חברים), המיקום (נקודה ירוקה בלב כרך אפור(.
מהם הקשיים בתפקיד?   להגיד לאנשים דברים שלא נעים להם לשמוע, או שהם מתכחשים לקיומם,
להיות ה"שוטר הרע" אך ללא סמכויות אכיפה.
מה המוטו שלך ? ענייניות
המוטו של המחליף, אמיר: אין דבר העומד בפני הרצון
 
שולי גל, בת 48   תפקיד: מנהלת ענף המזון
מה את אוהבת בקיבוץ?    את הבית, המשפחה, איכות החיים, החברים, השיתוף, הערכיות.
מהם הקשיים בתפקיד?   לתת מענה לכל אחד שיהיה הכי מרוצה ושבע רצון.
מה המוטו שלך?    כל יום מתחיל מחדש, עם הזדמנויות חדשות ואתגרים חדשים.
המוטו של המחליף, גולן: מי שאוכל לבד, מת לבד.
 
עירית פורשר  תפקיד: רכזת ענפי השרותים
מה את אוהבת בקיבוץ? הערבות ההדדית, איכות החיים, השכנים ...
מה הקשיים בתפקיד? אין קשיים.
מה המוטו שלך?    The sky's the limit
המוטו של המחליף, נדב: קשה יש רק בלחם, וגם אותו אוכלים.
 
שלמה פורשר, בן 57   תפקיד: גזבר
מה אתה אוהב בקיבוץ?   את השותפות והאחווה.
מה הקשיים בתפקיד?   בעבר היו תקופות של קשיים פיננסיים שדרשו התמודדות מול הבנקים. קשיים בענפים ובמפעלים דורשים התמודדות של מערכות חיצוניות. סה"כ כיף.
מה המוטו שלך?   אמינות, שקיפות, מתן מענה לחברים ולגורמי חוץ. זהירות בניהול הפיננסי. תכנון לטווח ארוך של הניהול הפיננסי והימנעות מהסתבכות.
המוטו של המחליף, עפר: תראה מה שכולם רואים, תחשוב מה שאיש אינו חושב.
 
דיוויד שפירא תפקיד- הנה"ח, תקציב אישי, קופת בית.
מה אתה אוהב בקיבוץ?   את האנשים.
מה הקשיים בתפקיד?  no comment.
מה המוטו שלך?    אני לא צועק, יש לי קול חזק!   (הבהרה: אני בחופשה בחו"ל, מילכה כתבה בשמי)
המוטו של המחליף, הראל: כסף זה לא הכל בחיים.
 
ורד סוקולובסקי, בת 38   תפקיד: מזכירת פנים
מה את אוהבת בקיבוץ?   את האנשים.
מה הקשיים בתפקיד?  לענות על כל הציפיות.
מה המוטו שלך? לנסות להגיע בעזרת שיתוף פעולה לימים טובים יותר.
המוטו של המחליפה, אוריה:  make it happen
 
דקלה שניאור, או טו טו בת 49 – רכזת יוצאת של ענף הגיל הרך.
מה את אוהבת בקיבוץ?   את המשפחה המורחבת שלי, החיים בקהילה רב דורית, את מערכת הגיל הרך המצוינת!  את רעיון החינוך לעבודה מגיל צעיר, את ההסתפקות במועט ועוד הרבה דברים.
מה הקשיים בתפקיד?   ה"פאנצ'רים" בסידור עבודה, מלאכת המחשבת בשיבוץ הצוותים, שתהיה התאמה לגיל הילדים וה"שידוך" בין הצוות יהיה מוצלח.
מה המוטו שלך:   כשיש ילדים עסוקים אין אלימות.
 "אבינו אב הרחמן המרחם עלינו, ותן בלבנו בינה להבין ולהשכיל, לשמוע, ללמוד וללמד".
המוטו של המחליפה, אושר: זו לא בעיה, זה אתגר.
 
אסתר פורשר, בת 53 תפקיד: רכזת חינוך
מה את אוהבת בקיבוץ?   את המגוון, את המרחב, את החופש ואת הביחד.
מה הקשיים בתפקיד? הקשיים הם אתגרים.
מה המוטו שלך? אין דבר כזה ילד רע.
המוטו של המחליפה, תמה: נקודת השיא של אתמול היא נקודת ההתחלה של היום.
 
ואנו מאחלים לנוער שיצליחו לממש את המוטו שלהם.
 
 
דברים שמביכים אותי
אתם יודעים מה מביך ?!
מביך שאתה בא לחדר האוכל ואין לך עם מי לאכול, אבל אתה ממש רעב, אז אתה אוכל בכל זאת ואז אתה נאלץ לשבת לבד וכולם מסתכלים עליך ואומרים: "אהה, אין לו חברים הוא יושב לבד". זה מביך !
אתם יודעים מה מביך ?!
מביך זה לבוא לכלבי ולסיים את הקניות שלך ... ואז לגלות שאין אף אחד שיעשה לך חשבון ולחכות שם כמו פוץ. זה מביך!http://www.facebook.com/?sk=lf
 אתם יודעים מה מביך ?!
מביך לבוא למחסן הבגדים לקחת בגדים ואז לגלות ששכחת את שקית הבד בבית. זה מביך !
אתם יודעים מה מביך ?!
מביך זה לבוא לקחת אוכל ביום שישי ולגלות ששכחת שקית לחלות ואז להסתובב עם שקית אשפה ובתוכה שתי חלות. זה מביך !
אתם יודעים מה מביך ?!
מביך שהמכנסיים נתקעים לך בשרשרת של האופניים ואז את מקווה שאף אחד לא יעבור ויראה אותך עד שתשחררי את זה. ואז מישהו עובר. זה מביך !
אתם יודעים מה מביך ?!
מביך להתיישב בבוקר חורפי על האופניים ולגלות שהכיסא היה רטוב. זה מביך !
אתם יודעים מה מביך ?!
מביך זה לשבור כוס בחדר האוכל בשעה 12.30 בצהרים וכולם צועקים בשמחה "מזל טוב". זה מביך !
 
 
דברים של קיבוצניקים
לסדר את הכלים במסעדה.
לבדוק מי בבית לפי האופניים בחוץ.
לדעת את מקראי חג בעל פה.
לצעוק "מזל טוב" כששוברים משהו בחדר אוכל.
לקרוא לחמאת בוטנים אגוזן.
לרדת מהאוטו לפי מיקום האופניים ולא לפי מקום המגורים.
החלות של גן חרוב.
להזמין אספרסו בבית קפה ולהתפלא שלא מגיע משקה מזין עם פירות.
אם אין לך ילדים קטנים ותראה אותם על הדשא שלך - סביר להניח שגדלו לך חמציצים..
עוף מכובס הוא בהחלט אחד מארבעת אבות המזון.
עם תחילת החורף לראות שלטי חוצות בכל מקום - יש קרמבו בכלבי!!
לקרוא לפסטה לפי הצבע שלה.
לדעת מה יהיה האוכל בארוחת צהרים לפי מה שהיה אתמול (ושלשום, ויום לפני כן...).
 
-          13   -
 
 
לשאול בסיום הטיול - מי זה 179?
לחשוב שסוכר חום הוא סוכר עם קקאו.
לדעת מספרים של רכבים בעל פה.
לעשות "3" גם בטלפון מחוץ לקיבוץ.
להגיד בסופר את מספר התקציב.
לעבוד על מישהו שהכריכייה היא מפעל הסנדביצ'ים.
להבין שאין דבר כזה "אולפניסטים" מחוץ לקיבוץ (רק אולפניסטיות).
לחשוב שקונים את המגבות עם מתלים.
להבין שיש קשרים שחשובים יותר ממשפחה (בעיקר עם סידור רכב...).
לתכנן תוכניות לפי לוח התורנויות.
להאט ולנעוץ מבטים כשנוסעים ליד מקומות מסוימים.
להבין שה"הסדר" לא דווקא קשור לישיבה.
לקבל ס.מ.סים על גלגול קניידלך ודברים חשובים אחרים.
לדעת ש"אפטר" הוא לא דווקא מהצבא.
לחשוב שזה בסדר לשים את הזבל באמצע שולחן האוכל...
לקחת דואר ביום שישי לפנות בוקר, רק כי הידיעון כבר שם (וחם)...
 
 
 
בחן את עצמך:   האם אתה "בן משק, עושה בגדול ?"
 
1. יום שישי בצהריים, אתה חוזר מטיול בצפון גמור מעייפות. מגיע לקיבוץ ו...
א. קולה בכלבי ולמיטה. מת מעייפות...
ב. יושב עם חברים ומעלה תמונות לפייסבוק.
ג. אין מצב- לא מוותר על איטריות אדומות בחד''א.
 
2... סוף החופש, כל החבר'ה עולים לצפון ולך נשארו עוד 3 ימי עבודה להשלים. מה תעשה ?
א. מתחנן למדריך שייתן לך להשלים את ימי העבודה בסוכות.
ב. קצת חבל- אבל הצפון קורא לי...
ג. ברור שאני נשאר, אין מה לעשות- יש חובות...
 
3... מה הצלצול שלך בפלאפון ?
א. "יוצא לאור" של אהוד בנאי.
ב. טראנס, מזרחי, או טראנס מזרחי.
ג. "בן משק" !!
 
 
4.  השעה 23:00 ומשעמם רצח...
א. מארגן כמה חברה לפוייקה.
ב. מה? הבריכה לא פתוחה עכשיו?!
ג. קורא לחבר ויוצא לריצת לילה בשדות.
 
סכמו את הנקודות ובדקו:
(א = נקודה 1,  ב = 2 נק',  ג = 3 נק' )
4-6 נקודות:   הנך בן משק ממוצע פלוס. לא ראש גדול, לא חורג ממסגרת, אבל סבבה...
7-10 נקודות:  לא בן משק, יותר בכיוון החשק, אבל תמיד אפשר להשתפר...
11-12 נקודות:   בן משק עושה בגדול! לגמרי! אתה ממש פירמה ללא עוררין...
מערכת ידיעונוער
 
עד כאן דבר הנוער.
שתהיה לכולנו שבת נהדרת ולבני הנוער בהצלחה במילוי התפקידים ביום ראשון. אתם גדולים !
העורכת
 
 
במועצה האזורית
א.    לחנות קהילתית   
 
          דרושים מתנדבים: מוכרים/ות  תופרים /תופרות
לפרטים נוספים: לאה פרידמן 050-5972437
ב.    חופשה מרוכזת
עובדי המועצה יוצאים לחופשה מרוכזת בתאריכים: 14/8/2011 – 20/8/2011.                 
ניתן לפנות בכל עניין למוקד פניות הציבור 3106 *. הכוננים של המועצה יעמדו לרשותכם.
שתהייה לכולנו חופשה נעימה ומהנה,
       יוסי אלימלך, מנכ"ל המועצה
ג.     למתנדבים בעם
לכל מי שיש קלטות וידיאו והוא לא יודע מה לעשות איתם  אשמח לקבל אותם  לפעילות במפעל השיקומי
מירית חצרוני, רכזת מתנדבים
טל'  9722888 - 03 שלוחה 8147
 
 
 

שלום לכולם,
ח"י ישובים חברים בתנועת הקיבוץ הדתי
באספת החברים בניר עציון התקבלה פה אחד הצעת מוסדות הישוב להצטרף לתנועת הקיבוץ הדתי כחברים מלאים. קדמו להחלטה מפגשים בין חברי המזכירות הפעילה של הקיבוץ הדתי וחברי המזכירות של ניר עציון ובהם הוצגו המחלקות השונות בתנועה ופעילותן, נשאלו שאלות ונעשו ברורים לקראת ההחלטה. רוב הדוברים במפגש המזכירות ואחר כך גם באסיפה, תמכו ברעיון ומצאו בו יתרונות רבים – כלכליים וערכיים כאחת. בעת ההצבעה יצאו חברי המזכירות הפעילה מהאולם אך נתבקשו לחזור לאחר דקות אחדות, כשההצבעה הסתיימה. ההתרגשות היתה גדולה, ותחושה חזקה של סגירת מעגל ניכרה באולם. בתום הערב, בתחושה של השתתפות ברגע היסטורי מכונן, הצטופפו המשתתפים לתמונה משותפת שתנציח את הרגע.
 
סדנא לפיתוח קשרי חוץ וגיוס כספים
כ- 15 נציגי קיבוצים ומוסדות התנועה – מנהלות ומנהלי קהילה, מגייסי כספים ומנהלי עמותות, התקבצו ב"בית צוותא" בבארות יצחק, למפגש עם חנן זיידרמן, יליד שלוחות, שהתמחה בגיוס כספים למטרות מגוונות. נושא המפגש: מערך קשרי החוץ וגיוס כספים בתנועה ובישוביה. במפגש נבדקה השאלה האם וכיצד בונים ומפעילים במזכירות התנועה, בקיבוציה ובמוסדותיה, מערך מקצועי של קשרי חוץ וגיוס תורמים, שיבסס מקצועית את הפעילות הענפה בתחום זה, ויבנה שותפויות עם קהלים חדשים אליהם ניתן להגיע. המשתתפים יצאו מהמפגש בתחושה טובה, ובתקווה שיקויים בנו הפסוק - "הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה – בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ".
 
סיום קורס גישור
מחזור שני של קורס גישור של הקיבוץ הדתי הסתיים לאחרונה באווירה חגיגית ומשפחתית. בקורס השתתפו 27 חברי התנועה מ- 14 קיבוצים שונים (מלביא ועד עלומים כולל הגוש). המפגש בין החברים, התכנים של הקורס ומיקום המפגשים, אפשרו למשתתפים התקדמות מקצועית וחוויה חברתית ייחודית, והמשובים הטובים היו בהתאם. קורס הגישור הונחה ע"י ניתאי מלמד (ראיון עם נתאי יתפרסם ב'עמודים' הקרוב) בצורה ייחודית, המשלבת הרצאות, מעט פסיכודרמה וסימולציות מלמדות. בתום הקורס חולקה לכל המשתתפים תעודת "קורס להכשרת מגשרים" של 60 שעות בסיסיות מטעם מכון פתרונות והקיבוץ הדתי. אגף חברה רואה בקיום הקורסים השונים המתקיימים במסגרת תנועתית מתן הזדמנות לקיבוצים לקדם בתוכם חברים/ות בכיוון הכשרתה של עתודה ניהולית ומנהיגותית. 
דף חדש באתר הקבה"ד – קליטה
ביוזמתו של שרגא וילק (משואות יצחק, המחלקה לצמיחה דמוגראפית) וג'רמי מיזל (עלומים מנהל אתר הקיבוץ הדתי), נוסף באתר דף חדש אשר מקשר את המתעניין ישירות למידע בנושאי קליטה וצמיחה דמוגרפית בכל קיבוץ וקיבוץ.
הדף מרכז במקום אחד  את כל המידע הרלוואנטי שיש לכל קיבוץ בנושא קליטה, ומשלב מידע כתוב, תמונות ורשימת אנשי קשר. ריכוז המידע בדף אחד, נוח וזמין, מאפשר לגולש להתרשם בצורה פשוטה וידידותית מהמידע, ו"לבקר" במקביל בכל אתרי הקליטה בקיבוצים. ניתן להגיע לדף ישירות מהדף הראשי של אתר קיבוץ הדתי, או דרך המחלקה לצמיחה דמוגרפית. קיבוצים שעדיין לא השלימו / עידכנו את כל המידע בנושא מוזמנים לעשות זאת בהקדם.
 
בוצרת חדשה במגדל עוז
בסוף השבוע שמחנו לקבל ממגדל עוז את הידיעה הבאה:
שלום לכולם,
בשעה טובה ומוצלחת הבוצרת המכאנית הגיעה. מצ"ב תמונות שלה ושל עגלת הביניים. זהו צעד משמעותי נוסף בביסוס ענף כרם היין בגוש עציון, ובהחזרת עטרה ליושנה.
בהצלחה לצביקה ולצוות הכרם.
וְהִשִּׂיג לָכֶם דַּיִשׁ אֶת-בָּצִיר, וּבָצִיר יַשִּׂיג אֶת-זָרַע, וַאֲכַלְתֶּם לַחְמְכֶם לָשֹׂבַע, וִישַׁבְתֶּם לָבֶטַח בְּאַרְצְכֶם.
שבת שלום, אריאל שינקלובסקי, מרכז משק מגדל עוז
מזכירות התנועה רואה בידיעה זו עוד ציון דרך חשוב בהתפתחותה של מגדל עוז, ומברכת בשמחה את הכורמים וכלל החברים.
 
בוקר טוב ישראל
, ביום ראשון השבוע, דקה לפני 7 בבוקר שמעו מאזיני גלי צה"ל את הדברים הבאים:
שלום, מדברת אור קרביץ בת 17 מקיבוץ מעלה גלבוע.
שלום, מדבר רונן מוסק, בן 17 מקיבוץ עין הנצי"ב.
אור קרביץ: היום בלילה, בנגב המערבי, נקים יחד יישוב חומה ומגדל.
רונן מוסק: בשעה 19.30 נתכנס ליד קיבוץ עלומים כ- 50 בני נוער מקהילות הקיבוץ הדתי, ויחד נבנה יישוב חדש מהיסוד, בִּן לילה.
אור קרביץ: עם אור ראשון נערוך טכס עלייה לקרקע, נניף את דגל ישראל על תורן המגדל, נכניס את ספר התורה ונתפלל תפילת שחרית. נסיים ב"שירה הנוער, שיר עתידנו".
אור ורונן ביחד: שיהיה בהצלחה לכל בני הנוער, בוקר טוב ישראל.
על הפעילות החינוכית-חלוצית דיווחה התקשורת בהרחבה, ואנו נסתפק הפעם בתמונות מהשטח.
 
                                 שבת שלום
נחמיה רפל
וחברי המזכירות הפעילה
 
 
בבריכת השחייה
החל מיום שני הקרוב, כ"ג בתמוז 25.7.11 – משתנה לוח הזמנים בבריכה כדלקמן:
 
נשים
גברים
קיבוץ
יום ראשון
16.00 – 22.00
10.00 – 16.00
 
יום שני
07.00 – 18.00
18.00 – 22.00
 
יום שלישי
13.00 – 18.00
06.30 – 13.00
18.00 – 20.00
יום רביעי
16.00 – 22.00
10.00 – 16.00
 
יום חמישי
07.00 – 18.00
18.00 – 22.00
 
יום שישי
07.00 – 13.00
13.30 – 16.00
16.00 – 18.00
מוצאי שבת
 
21.00 – 23.00
 
 
שימו לב !
באופן חד-פעמי תהיה הבריכה סגורה ביום שני הקרוב
כ"ג בתמוז, 25.7.11 בשעות 10.00 – 13.00 !!!
 
עזרו לנו לשמור על הבטיחות בבריכה.
תזכורת !
* הכניסה מהשער הצפוני שליד הבודקה.
* לבעלי שיער ארוך – הרחצה בכובע ים.
* ילדים מתחת לכיתה ד' צריכים לבוא עם מלווה צמוד מבוגר מכיתה י' ומעלה.
* לאורחים – הכניסה והשהייה בבריכה רק עם מארחים חברי הקיבוץ – לא ילדים ונוער -
                  או בתשלום.
                  במקרים חריגים ניתן לפנות לשורי אמיר, נציגת האגף החברתי, והיא תנחה
                  את צוות הבריכה.
אנו מתפללים שבע"ה נמשיך בקיץ של בריאות, שלווה ושמחה.
להתראות
עירית ואריאל
 
 
השיעור בפרשת השבוע יינתן ע"י יששכר ברמן
אחות תורנית: אריאלה פלדמן - פלאפון 61999
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
במרפאה
בשיתוף עם האחות שלי ספיר, הוחלט שביום חמישי ד' מנ"אב 4.8.11 תהיינה שעות הקבלה של הרופאה 07.30 – 10.00 בבוקר, כאשר השעה הראשונה מיועדת לעובדי חוץ.
ד"ר ליאורה ארונסון
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
חופשה נעימה
גרגורי, הפיזיותרפיסט שלני, יצא לחופשה עד 5.8.2011 ועד לשובו לא יתקיימו שעורי ההתעמלות לגברים וטיפולי הפיזיותרפיה.
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
תזכורת מוועדת השתלמויות
הנוהל בבארות יצחק מחייב חברים, שאושרה להם בעבר השתלמות מקצועית רב-שנתית, להגיש את בקשתם
בתחילת כל שנה (ללא הניירות הרשמיים שכבר מתוייקים). הדבר מקבל משנה תוקף במקרים שבהם חלו
שינויים בנתוני שכר הלימוד, משך הלימודים וכד'.
יחזקאל אלידע – רכז ועדת השתלמויות
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
לסבתא וסבא רחל ובנט רוזנבלט
 מזל – טוב בהולדת הנכדה שירה
בת לעינב ודוד רוזנבלט בבית שאן
תזכו לרוב נחת ושמחה
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
בשעה טובה
לשולמית, אופיר ונעם-שלום גריידי
ברכות עם כניסתכם לתהליך קליטה בקבוצתנו. מאחלים התערות והשתרשות טובות בביתנו.
ועדת קליטה
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
ביטוח בריאות – תזכורת
כפי שפורסם לפני שבוע, ביום ראשון הקרוב, כ"ב בתמוז 24.7.11 בשעה 21.00 בחדר האוכל –
פגישה עם אריה מלמד, היועץ שלנו בנושא. אחרי ההסבר של אריה  ד"ר ליאורה תמסור עדכונים מהנעשה בקופ"ח.                                                         ברוריה לנדה – רכזת בריאות
AtarimTR