ידיעון 2783 פר' פנחס

בס"ד כ"ג בתמוז תשע"ב

פרשת פנחס – מברכין החודש

19.27

הדלקת נרות

08.30

תפילת שחרית

19.35

מנחה, קבלת שבת,

ערבית, דרשת הרב    

10.00

תפילת ילדים – בכיתת האולפן

 

 

11.30

שעור בפרשת השבוע במועדון

שעור במשניות בשטיבל

20.45

סעודת שבת בחדר האוכל

12.00

סעודת שבת בחדר האוכל

מכונת השטיפה תפעל

בשעות 21.45 – 23.45

נא להחזיר כלים עד 23.30

13.30

מנחה גדולה

17.00

שעור בדף יומי

17.30

נשים אומרות תהילים – בבית תמים

18.00

שעור לנשים - שיר השירים - במועדון

18.00

מ נ ח ה

20.30

ערבית, הבדלה

זמני תפילה במשך השבוע

שחרית א, ג, ד,                06.00

שחרית ב,  ה                   05.50

שחרית ו' – ראש חודש      05.45

מנחה ברחבת חדר האוכל   13.30

מנחה בבית הכנסת           18.30

רבע לערבית                    20.00

ערבית                           20.15

עונג שבת לילדים בשעה 11.30

  כיתות א-ג   יהונתן שרמן

  כיתות ד-ו    עזי אלטשולר

לוח השבוע

יום ראשון

19.00

גדולי המחשבה הישראלית

חדר עיון

יום שני

17.30

התעמלות לגברים

בית שפירא

21.15

שעור משניות ע"ש שימי לע"נ חברי בא"י

חדר עיון

יום שלישי

09.00

מפגש בוקר לבגירים

מועדון לחבר

19.30

התעמלות לנשים

בית שפירא

20.30

התעמלות לנשים

בית שפירא

יום רביעי

17.30

צ'י קונג לבגירים

מועדון לחבר

יום חמישי

19.00

גילוי מצבה – 30 לפטירתו של לואי ז"ל

בית העלמין

20.30

אזכרה ללואי

חדר האוכל

יום שישי

06.30

שיעור בדף יומי

חדר עיון

 

השיעור בדף היומי מתקיים בכל ערב אחרי ערבית בחדר עיון

  

            ק ר א ת ?                             מ  ח ז ר ת !                            

מצאנו מחט בערימת שחת

העבודה באתר מגדל המים בנגב מתעכבת בחודשים האחרונים בשל קשיים (איך לא...) בהשגת היתר בנייה. במצב זה הגה צביקי פורת (עלומים) רעיון הזוי, להשתמש באישור הבניה של המגדל המקורי.

אבל היכן משיגים אותו?

פנינו בשאלה אל גנזך המדינה, בו שמורים גם מסמכי השלטון הבריטי, האם יוכלו לסייע לנו. התשובה בדוא"ל התקבלה תוך ארבע שעות: 'תיק בארות יצחק באזור עזה נמצא בארכיון, תוכלו לעיין בו מיום א' בצהרים'.  ואמנם, התייצבתי בארכיון ביום שני בבוקר. התיק ציפה לי, ולהפתעתי הרבה המסמך הראשון בו נתקלו עיני היה אישור שניתן בחודש מרץ 1945 לבניית מגדל מים בנפח 100 מ"ק. לאישור צורף מפרט טכני מלא, כולל מרשמים, חישובי כמויות הברזל והבטון וכן אישור לקניית החומרים, שהיו בפיקוח ממשלתי.

בין המסמכים שנמצאו בתיק היו גם אישורי בנייה לתשעה בתי מגורים (4 חדרים כ"א), בית ילדים, "מרחץ פולחני לנשים" (מקווה), וכן מגדל מים נוסף. כנראה תוכנן מלכתחילה מגדל ל- 40 מ"ק, אך לפני שנבנה הוחלט שצריך נפח גדל יותר, או שהושג תקציב נוסף ואז הוגשה בקשה שנייה.

הבקשות הוגשו בין סוף 1944 לקיץ 1945, על ידי המחלקה להתיישבות חקלאית בסוכנות היהודית ונחתמו על ידי נציגי הקבוצה משה פרידמן ומרדכי ברמן.

כעת לא נותר אלא לראות איך הבירוקרטיה הישראלית תתמודד מול הבירוקרטיה הבריטית.

נחום ברוכי

מה בגיליון?

  • תמיד רציתי לשאול – הרב ירון
  • משלחן מרכז המשק – שמואל ברוכי
  • המרוץ לקיבוץ הדתי – יצחק שניאור
  • אזכרה – 30 לפטירת יהודה נוה ז"ל
  • מה נשמע בכלבי – מיכל וידרמן
  • דו"ח צעיר – סיגי גרינברגר
  • בקיבוץ הדתי – עמוד"ש 120
  • לקראת אספה – הנשיאות
  • מהנהלת החשבונות
  • מפגש נשים – המועצה האזורית

                                           כלבו דף ולוחות זמנים

                                                                 קראו בנעימות !

המערכת

     נר זיכרון !

     עדוא זכאי ז"ל – כ"ה בתמוז תשמ"ג

     דוד יהודה פלדמן ז"ל – כ"ט בתמוז תש"ע

תמיד רציתי לשאול

שו"ת בין המצרים

שאלות אלה עוסקות בתקופה הנקראת בין המצרים – כשהכוונה היא משבעה עשר בתמוז ועד ראש חודש אב. לאחר ראש חודש אב (יום ששי הבא) אנו נכנסים לתקופה שנקראת 'תשעת הימים', אשר הדינים שלה שונים במקצת.

שאלה: האם מותר לשמוע מוסיקה בימי בין המצרים?

תשובה: אין לשמוע מוסיקה בימים אלו, אך יש מי שהתיר לשמוע שירי קודש, ויש מי שהתיר גם לשמוע שירים נוגים שאינם מביאים לידי מחולות. יש שנהגו להקל גם בשמיעת מוסיקת רקע תוך כדי עשיית מלאכה אחרת, כגון נסיעה ברכב וכדומה. מי שלומד נגינה רשאי להמשיך את לימודיו עד ראש חודש אב, כי אין הלימוד לשם שמחה.

שאלה: האם מותר לצאת לטיול בימי בין המצרים?

תשובה: אמנם לא מצינו בפוסקים איסור מפורש לטייל בימי בין המצרים, וכאשר מדובר בטיול בארץ ישראל שגורם לחיבוב הארץ יש בכך ערך בפני עצמו. אך אם הטיול הוא אירוע חגיגי ומעורבות בו אטרקציות למיניהן – נראה לי שאם אפשר לארגן את הטיול לאחר תשעה באב הדבר עדיף. בנוסף לכך יש לדעת כי אלו הם ימים שבהם הסכנה מצויה יותר, ולכן יש להיערך לטיול בהתאם לתנאים, ולא לקחת סיכונים מיותרים.

שאלה: האם מותר לראות סרט בקולנוע בימי בין המצרים?

תשובה: כאמור, כל דבר של שמחה יתירה אין לעשות בימים אלו, אבל אין איסור לראות סרט תיעודי או עלילתי רציני בימים אלו.

שאלה: מה הן ההגבלות שיש להטיל על ילדים קטנים בימי בין המצרים?

תשובה: השולחן ערוך (יו"ד שצו, ג) פסק שלמרות שבדרך כלל אנחנו מחנכים ילדים למצוות עוד לפני גיל בר-מצווה, הרי שבעניין אבלות – מי שמת לו מת בעודו קטן (ואפילו אם נעשה בר מצווה בתוך השבעה) אינו צריך לנהוג מנהגי אבלות, מכיוון שאין אנו יודעים אם במהלך חייו כבוגר הוא ייתקל בחובה זו, ולכן אין צורך לחנך אליה. ואמנם, יש החולקים על השולחן ערוך בזה, מכיוון שגלגל חוזר הוא בעולם, וסביר להניח שגם כשיגדל יצטרך לנהוג אבלות על אחד מקרוביו, אבל לגבי אבלות על החורבן כתב הרב רבינוביץ (שיח נחום סימן לב) שאנו מצפים כי מהרה ינחם ה' ציון, והצומות ייהפכו לששון ולשמחה, ואם יחנכו את הקטן להתאבל הרי יש בכך משום ייאוש מן הגאולה ח"ו, ואדרבה, צריך לחנך את הקטנים לצפות לישועה.

ואולם, השולחן ערוך (או"ח תקנא סעיף יד) כתב שבשבוע שחל בו תשעה באב אסור לגדולים לספר את שערותיהם של הקטנים, אבל כל זה אמור רק כאשר הגדולים הם העוסקים בעניינם של הקטנים. לקטנים עצמם אין צורך לנהוג מנהגי אבלות בימי בין המצרים, ואף לא בתשעה באב עצמו.

הרב ירון

משולחן מרכז משק                                                             

בשבוע שעבר התקיים כנס של איגוד התעשייה הקיבוצית כאשר במרכזו הנושא: הכנסת שותף למפעל הקיבוץ. היה מעניין לשמוע את המרצים, מנכ"לים של מיטב המפעלים שצמחו בתנועה הקיבוצית, מדברים על המורכבות של יחסי קיבוץ- מפעל- שותף. יחסים אשר הגבולות בהם אינם ברורים ולעיתים עלולים ליצור מצבים "מעניינים" (ולא תמיד לטובה) הן לקיבוץ והן למפעל.

מעניין לעניין באותו עניין:

סנאקטיים – מאז כניסת "ברמן" לחברה נעשו מספר פעולות, שהמשמעותית שבהן היא החלפת ההנהלה. ההנהלה החדשה החלה עם כניסתה בהפעלת תוכנית הבראה, כאשר בשלב ראשון דובר על איזון בסוף שנת 2012. ואכן, פעולות נמרצות בתחומי היצור, הרכש והשיווק מביאות למצב של ירידה בהפסדים. עם זאת, המפעל נדרש להזרמה נוספת של כסף על מנת לבצע השקעות הכרחיות. במצב עניינים זה, הודענו לשותפינו שאיננו מתכוונים להזרים כסף נוסף למפעל, והוחלט על יציאתנו מהפעילות. אנו מתכוונים לסכם את הפרטים במהלך השבוע הקרוב.

אברות

 "אברות, שנמצאת בבעלות חלקית של בארות יצחק ופלסטופיל של הזורע, עברו מהפסד תפעולי ברבעון הראשון של השנה הקודמת לרווח תפעולי ברבעון הראשון של השנה הנוכחית. באברות, יצרנית צנרת לתשתיות, מדובר במעבר מהפסד של 1.5 מיליון שקל ברבעון המקביל לרווח תפעולי של 1.3 ברבעון האחרון, בפלסטופיל מדובר במעבר מהפסד של 2.7 מיליון, שנבע בחלקו מרכישת מפעל פלסטיק בהולנד, לרווח של 1.1 מיליון שקל." (הדף הירוק 22.6.12)-

שורות אלו, הלקוחות מהעיתונות, מעידות על התהליך בו נמצאת אברות. שותפינו בחברה פועלים באופן נמרץ ומנצלים את כחם בתחום התשתיות על מנת לקדם את מוצרי אברות ולהגדיל את המכירות והרווחיות.

בנוסף למהלכים באברות מעוניין שותפנו, גבי מגנזי, להקים בתחום אברות מפעל בטון. אנו מנהלים עימו מו"מ בכוונה להגדיל  את ההכנסות לקיבוץ מבלי לפגוע באיכות חיינו.

                                                שבת שלום,

                                    שמוליק ברוכי – מרכז משק

המירוץ לקיבוץ הדתי 

השבוע התקיים המרוץ לכיתות ז' מכל הקיבוץ הדתי. השתתפו 11 קבוצות וביניהן גם ילדינו: שקד אמיר, טליה שניאור וגילעד שניאור (יונתן ארונסון נמצא בחו"ל) עם יניב מכלוף המדריך ואנוכי, הנהג.

המרוץ הוזנק מפארק נחל חדרה והתמקד הפעם באזור הצפון. כל קבוצה קיבלה רמז ליעד שאליו צריכים להגיע. הרמז יכול להיות תמונה, שלט, קטע מוסיקלי, טקסט בפיליפינית, פסוק מהתנ"ך, שורה משיר, לו"ז של רכבת העמק, תשבץ.

בחלק מהמקומות היה על הקבוצה למלא משימה: להצטלם על רקע המקום, לאכול רגל קרושה (במילים עדינות: טעים זה לא), לרכב על סוס, להפוך בלות קש, לחפש מספרים במוזיאון, לרקוד ריקוד, לשחק שש-בש ראש בראש ולדוג דג בעזרת חכה מאולתרת.

המשחק לא היה קל ולכן נעזרנו רבות בחברים טלפוניים. סליחה מכל מי שהטרדנו ותודה למי שעזר ונתן לנו כיוון, בעזרתכם פתרנו את כל הרמזים והגענו לכל היעדים.

המשחק תוכנן ונוהל ע"י הקבה"ד ורזי בן-יעקב בראשם, ולמרות התחרות בין הקבוצות שוחק ברצינות ובהגינות. תודה למארגנים על משחק מתוכנן, מגוון ומושקע. זה לא היה קל, ייתכן ועם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים (סמארטפון) היינו מצליחים יותר.

המטרות של המשחק, מעבר לחוויה, היו היכרות בין הילדים מהקיבוצים השונים והיכרות מעמיקה יותר עם ההיסטוריה של הקיבוץ הדתי. מטרות אלו הושגו לדעתי בצורה חלקית מאד. מה שהילדים יזכרו מהמרוץ זה בעיקר את שעות הנסיעה הארוכות (והמשעממות) בין תחנה לתחנה ואת החוויות הפיזיות, ולא את הקטע העיוני ופתרון הרמזים, שנעשה בדרך כלל בידי בודדים בקבוצה.

לסיכום, עבורי הייתה זו חוויה מאתגרת, קצת מתסכלת, בכל זאת לא זכינו, אבל היי! נתנו פייט רציני! לאורך רוב המרוץ היינו בין ארבעת הראשונים.

בשולי הדברים, היה עצוב לי לראות את הקבוצה הקטנה שלנו מול הכיתות הגדולות משאר הקיבוצים, וכשאני מסתכל על השנתונים הבאים המצב לא משתפר. האם יש מה לעשות?

                                          איקה שניאור

יהודה-לואי נוה ז"ל – שלושים למותו

במלאת שלושים יום לפטירתו של חברנו לואי תתקיים אזכרה ביום חמישי הקרוב, כ"ט בתמוז 19.7.12

18.45 – יציאה מהחניה לבית העלמין

19.00 – בבית העלמין

20.15 – תפילת ערבית בחדר האוכל

           אזכרה בחדר האוכל.

אז מה נשמע בכלבי?

תסלחו לי אם אני קצת צינית ואירונית, אבל אני אחרי חודש של עבודה פיזית לא קלה ואני לא רואה פתרון.

איסר, שותפי לניהול הכלבי, מקורקע מזה חודש לביתו; טובה נעדרה מפאת מחלה; תקלות אחרות שלא קשורות בהכרח לכח-אדם אירעו דווקא בתקופה זה: מקררים שהתקלקלו, מזגנים שהפסיקו לפעול. בקיצור, כל מה שיכול להתקלקל אכן קרה (מכירים את חוק מרפי?) וזה לא מיטיב עם מצב הרוח.

מזה חצי שנה אנו פונים לאגף משאבי-אנוש ולמרכזת השירותים בבקשה/דרישה לקבלת עזרה בסחיבות ובסבלות. בעייתו של איסר בנדון ידועה – אין הקלות לפריצת דיסק, פשוט אסור להרים ולסחוב.

גם אני איני עוד ריבה צעירה, ובוודאי שאיני צריכה להרים (גם לא בצעירותי). יש לי עוד כמה "תחביבים" פרט לעבודתי בכלבי ואיני רוצה לכלות את כל שעותיי בעבודה.

כל עוד עבד הוד בואר בקיבוץ נעזרנו בו על פי קריאה טלפונית, וכשהיה פנוי הוא בא לעזרתנו. עם יציאתו אין עזרה. אנחנו חושבים על עזרה מבחוץ, אבל זה לא פתרון מיידי וכמובן כרוך גם בתקצוב.

עם פרוץ "המשבר" קבלתי בוגר תיכון שעובד את מרבית שעותיו בפעילול ואני מתאימה את עצמי לשעות עבודתו. שעתיים ביום אינן די, שכן אספקת הסחורה אינה בזמנים קבועים. יש לזכור שהמחסנים שלנו לא צמודים לכלבי ודרוש שינוע מהם אל הכלבי.

מרכזת השירותים, עירית פורשר, מנסה לפתור את הבעיה, אבל גם לה אין פתרונות קסם.

לצערי אף אחד מחברי האגף החברתי לא מצא לנכון להיכנס אלינו. אף על פי שביקשנו להיפגש איתם זה לא יצא לפועל מפאת אירועים חשובים יותר (זה לא בציניות).

אני רוצה להודות לציפי ולטובה שעושות כל מאמץ, לחברים שנרתמים לעזרה בשעות המכירה ולשני החברים שרואים אותי בבוקר, ואף שגם הם כבר לא צעירים עוד מוכנים לשנס מותניים ולהרים ארגזי תפו"א ואבטיחים.

אבל זה לא הפתרון !

אני לא חוששת לבטלה, שכן תמיד יש מה לעשות, וכשיש שעה פנויה אני ממלאת את שעותיי במקום אחר.

בעקבות כל האמור ולרגל הקיץ, החלטנו לצמצם את שעות המכירה בשעה אחת פחות מהרגיל, בלי לפגוע בשעות המכירה אחר הצהריים.  אני מקווה שלא אאלץ ליותר מכך.

ולסיום בנימה אופטימית – בעוד כשבוע יגיע אי"ה מקרר חדש.

                                                                                    שנהיה בריאים,

מיכל וידרמן

לחברתנו לאה שהם

במלאת לך ששים אביבים

שאי ברכות חמות לשנים ארוכות

                בבריאות ובשמחה עם כל המשפחה

דור העתיד !           

אפתח בברכות חמות לבן רזניק - קצין חדש בכוחותינו. בהצלחה בכול תפקיד שתמלא. מבחינתנו אתה דוגמא

ל "אין לא יכול, יש לא רוצה, ואם אני רוצה - אני יכול". אנו גאים בך ומפרגנים לכול אורך הדרך.

לכול החיילים שמסיימים קורסים למיניהם וגם חניכים/ות מצטיינים/ות - יישר כוח ובהצלחה בהמשך.

(מפאת הצניעות השמות שמורים במערכת).

כתיבה לידיעון זה לא התחביב שלי, אך התפקיד מחייב מדי פעם, ויש לחץ על הוועדה לתת דיווח לגבי הצעירים.

נתחיל עם בוגרי י"ב שנכנסו למעגל העבודה המלא כמו חברים, והחלו לקבל תקציב אישי.

היציאה מהבית מתעכבת.. כלומר: בית הדסה כרגע מאוכלס חציו ע"י סידור אורחים , וחציו חיילים. לכן בוגרי י"ב עדיין לא יצאו לחדרים (הרבה סבלנות). נושא מצוקת הדיור קיים גם אצל הצעירים ונמצא בבדיקה רחבה (שלמה הלוי הוא נציג הוועדה בנושא זה).

עבודה:  בוגרי י"ב מול בנגו' - מש"א ואליהו לוי (שהוא נציג הוועדה בנושא עבודה) החלו בעבודה סדירה בענפים הקבועים. אני מקווה שמנהלי הענפים עובדים בתאום עם מש"א, ולא יוצרים פערים לא מוצדקים בין הצעירים.

להלן סקירה על בוגרי י"ב ותוכניותיהם לשנה הקרובה.

אוריה אדן סיימה תיכון בשדה אליהו, עובדת בגיל הרך, בע"ה תצא למכינת " קול עמי" בקרית יערים לתקופה של חצי שנה עד הגיוס במרץ.

אושר מיור  סיימה תיכון ביבנה. עובדת בחדר האוכל, בע"ה תצא למכינת "קול עמי" בקרית יערים לתקופה

                   של חצי שנה עד לגיוס בחודש מרץ הבא.

עופר אמיר  סיים תיכון ביבנה. עובד בגן נוי. בע"ה יצא למכינת "בית ישראל "בגילה.

הראל שניאור  סיים תיכון ביבנה, עובד בגן נוי, בע"ה יצא למכינת "קשת" בגולן.

מיטב גל  סיימה תיכון "גינת עדן" בישוב מבואות יריחו ועובדת בפעילול. בע"ה תצא למכינת " ערבה"  

                שבחצבה.

אמיר פלדמן  סיים תיכון בסוסיא. אמור לעבוד ברפת, ובע"ה יצא למכינת "מעוז" בישוב לוד.

גולן פרץ  סיים תיכון ביבנה, עובד בפעילול ובכלבי. בודק אפשרות להצטרף לעתודה צבאית בראשון לציון.    

                 אם יתקבל - יבוא לבקש אישור מהאסיפה לשינוי תקנון. (התקנון אומר שנה או שנה וחצי רק 

                 למכינה/ משימתי/י"ג)

מובן שלא נשכח את טיול הגיוס שהחברה עובדים עליו במרץ.  איש הקשר מהוועדה הוא אביעד שטרן.

בהצלחה לכול בוגרי י"ב, שמרו על הבריאות, שימו דגש גם על הצניעות וכבוד אחד לשני ולמערכת הקיבוצית.

משימתי/ י"ג/חיילים/מכינה

·        אביב יעקבס לקראת סוף שנה מוצלחת  ב"בית ילד" בגילה. בתחילת השנה היה מאוד קשה. אנו גאים בך על שלא הרמת ידיים והוכחת לכולנו שאת יודעת להתמודד ויש בך כוחות עצומים שיעזרו לך בהמשך דרכך. אביב תתגייס בע"ה בדצמבר. עד אז תיכנס למעגל העבודה בתחום החינוך בתאום עם בנגו' - מש"א ואליהו לוי.

·        יאיר ארונסון ממשיך בישיבת איתמר.

·        אהרון סעדון  ממשיך שנה שלישית בישיבת איתמר.

·        איתן ארונסון  הגיוס הוקדם. עדיין אין לנו פרטים.

·        שחר פורשר  נכנס להסדר א'. עובד בפעילול בהצלחה רבה.

·        אייל לנדה בע"ה יכנס להסדר א'. עובד בסנאק-טיים. מוערך מאוד.

·        אופיר פורשר  סיים את השרות הצבאי והיום 13.7.12 התחיל לעבוד בפעילול. מוצלח מאוד.

·        איתמר גל יסיים את השרות הצבאי בעוד שבוע 20.7.12

·        שחר אדן יסיים את השרות הצבאי בעוד שבוע וחצי 24.7.12

·        ידיד בן שמול יסיים את השרות הצבאי בעוד שבועיים 26.7.12

      ארבעת האחרונים כרגע בחופשה לפני השחרור (הנהלת חשבונות תקבל פרטים יותר מדויקים לגבי כל

      השינויים)

·        אורטל לנדה בשלבי סיום הסדר א'. כבר במגעים עם ועדת הקליטה והמזכירות (דינה וורד).

הסדר א'

אנו מנסים לקיים פגישות עם הזוגות שבהסדר א'.  לא כל כך קל למצוא זמן מתאים לכולם בין הלימודים, העבודה והילדים.  המטרה לשמוע, להקשיב, ולהזכיר שיש אפשרות קליטה לזוגות לאחר שנה לנישואים.

הרווקים שבהסדר גם הם עמוסים בלימודים ובעבודה. לכן נאחל לכול הסטודנטים בהצלחה במבחנים.

קשה לקיים פעילות למגוון רחב של גילאים, לכן אנו מעודדים טיולים קבוצתיים, מפגשים לזוגות..

אני אומרת תמיד:  תיזמו ואנחנו נעזור. פה המקום לומר לוועדת הקליטה גם להתייחס לנושא זה - הרי המפגשים של הזוגות כוללים גם זוגות שבקליטה או זוגות שכבר חברים.

פרסום

שולחים אלי כל מיני מאמרים, הודעות...בקשות  ... אני משתדלת לפרסם על לוח המודעות הקטן, בידיעון וגם על הלוח ליד משרד צעירים.  קראו ! יכול להיות שהדברים יעניינו אתכם.

בשעה טובה ובמזל טוב חתונות

הקיץ לא סתם לוהט וחם, עונת החתונות בעיצומה. נברך ונשתתף בשמחות של צעירנו:

                             אהוד ונעמי,  אלעד וקנדל, מעין ומתי,  אביעד וליסה.

תזכורת להורים ולצעירים. 

תקציב וועדת הצעירים לא גדול בהתאם למספר הצעירים שיש. לכן אני חייבת לפעול לפי סדר מסוים בנושא נסיעות וכלי רכב ... שם הכסף הגדול שהולך. הוועדה מחויבת לפי 1.8 ₪ לק"מ, וזה כמעט משלש את הוצאות הנסיעה.

עקרונית חיילים לא מקבלים רכב להבאת ציוד או החזרתו ( לוועדה אין תרומות).

מכינות /י"ג -  זיכוי עבור הוצאות נסיעה מול כרטיסיות אוטובוס, ונסיעה ברכב אך ורק פעמיים בשנה.

                   נצלו זאת להובלת הציוד.

לסיום אם שכחתי משהו חשוב יותר או חשוב פחות, עדכנו אותי ואתקן.

בהצלחה לכול הצעירים, ושהקיץ הזה יהיה פחות חם ויותר נעים .

הודעה שהתקבלה מוועדת הצעירים של קיבוץ מגדל-עוז

אפשר להירשם לקורס ללימוד לקראת המבחן הפסיכומטרי במחיר מוזל מאוד של 3,500 ₪ בלבד,

בהרשמה משותפת קבוצתית, דרך קיבוץ מגדל עוז.

הבהרה:  אין צורך ללמוד עכשיו בקורס – המחיר יהיה תקף עד שנתיים מתום השרות.  כרגע תשלמו דמי

            הרשמה בלבד.

הקורס יתקיים בחברת HIGH Q   ואפשר להשתתף בו בכל אחד מסניפי החברה בארץ.

העסקה תיסגר בשבוע הקרוב – כל המעוניינים לשמוע פרטים נוספים מוזמנים לפנות לחיה 050-6242616

ונסיים בשיר :  מילים/יענקל'ה רוטבליט -  לחן/שלום חנוך

כמה טוב שבאת הביתה / כמה טוב לראות אותך שוב

ספר מה נשמע, ספר / ספר איך היה/ ולמה לא שלחת גלויה

כמה טוב שבאת הביתה/ קצת רזה, אך מה זה חשוב

עשית חיים,עשית דברים/ ראית קצת צבעים אחרים.

אך כמה שטוב אתה כאן/ כמה שטוב אתה כבר כאן

כמה שזה טוב , טוב.

                                                    בברכה והמשך עשייה פורייה,

                                               סיגי -  יו"ר וועדת הצעירים

בשם: אליהו, שלמה, רבין ואביעד

שלום לכולם,

כנס הרפתנים

מאות רפתנים, עובדי מרכזי המזון, חוקרים, מדריכי שדה, עובדי משרד החקלאות ואנשי ענף החלב, ובתוכם גם רבים מחברי קיבוצינו, התכנסו השבוע בירושלים לכנס השנתי התלת-יומי של התאחדות מגדלי בקר בישראל. הכנס המרשים, שהופק גם השנה ע"י אורית נצר (עין הנצי"ב) במקצועיות, בחן וביעילות, נערך בעיצומו של 'מאבק החלב', והפגיש מאות מעובדי הענף שהסכימו פה אחד לקריאתו של אבו וילן, מנכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, לא לקבל את הצעת משרד ראש הממשלה לפתרון המשבר במתכונתה הנוכחית, ולהיאבק ככל שיידרש נגד קבלת החלטות שיגרמו לסגירת רפתות במשק המשפחתי והקיבוצי, בעיקר בפריפריה. שרת החקלאות, ח"כ אורית נוקד שפתחה את הכנס, זכתה לתשואות רמות כאשר הבטיחה את המשך תמיכתה ברפתנים, וקראה פעם נוספת לאמירת האמת לציבור ולממשלה: עלותם הגבוהה של מוצרי החלב לצרכן הישראלי אינה נובעת מעלויות גבוהות ברפת, אלא מרווחים מופרזים שתובעים לעצמם בעלי המחלבות ובעיקר רשתות השיווק.

 

פגישות ובחירות

השדה המפלגתי רועש וגועש: הוועדה הרעיונית-מדינית, בהרכב כמעט מלא, קיימה פגישות היכרות עם נפתלי בנט, המתמודד בפריימריז לראשות "הבית היהודי", ועם עמיעד טאוב המתמודד באותן בחירות לתפקיד חבר כנסת. ימים אחדים לפני-כן נפגש במשואות יצחק ח"כ זבולון אורלב עם נציגי ישובי המועצה האזורית שפיר, בראשות אשר אברג'ל ראש המועצה. הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, שר המדע והטכנולוגיה, הגיע לסעד לערב הסברה בו השתתפו מעל 60 חברים! בשבוע הבעל"ט נקיים בעז"ה ישיבה נוספת של הוועדה, ועל סדר יומנו גם נושאים שוטפים משולחנן של הממשלה והכנסת (הכרה במוסמכים לרבנות רפורמית, חוק טל, מאבק החלב ועוד), וגם עדכונים על התקדמות ההתפקדות ל'בית היהודי'. אנחנו פונים לכל הציבור שלנו: התפקדו!

רכשו לעצמכם את היכולת להכריע כיצד תראה הנציגות הפוליטית העתידית של הציונות-הדתית!

שולחן צמ"ד

פגישה ראשונה של "שולחן עמיתים" לצמיחה דמוגראפית התקיימה ביום ג' השבוע בחדר הישיבות של הקיבוץ הדתי בדובנוב 7 בתל אביב. כהמשך לכנס השנתי של המחלקה לצמיחה דמוגרפית, "שולחן עמיתים" נועד להפגיש את רכזי ומובילי תהליכי הצמיחה הדמוגרפית בקיבוצים במטרה לדון, ללמוד ולשתף מהניסיון המצטבר בשטח; להתמקצע בסוגיות השונות שאיתם מתמודדים רכזי הצמ"ד; למסד וועדת היגוי תנועתית שתלווה את הפעילות של המחלקה בכלל ואת פעילותו של שרגא כרכז המחלקה בפרט. במפגש השתתפו 17 חברים מ- 12 קיבוצים. לאחר דברי פתיחה של אסי פליישמן (משואות יצחק), ולאחר סבב היכרות בין המשתתפים, אשר מעבר להצגת עצמם הציגו גם את קיבוצם, את תהליכי הצמ"ד שהוא עובר ואת הסיבה לבואם למפגש, הנחה זיו מצליח מחברת 'טנא יועצים' דיון סביב אבני הדרך הנכונים בבואנו להוביל מהלכי צמיחה. נחמיה רפל, מזכ"ל התנועה, חתם את המפגש בדברי ברכה והכוונה להמשך עשייה בתחום החיוני, ואפילו קריטי, לקיבוצים ולתנועה.

"למכור או לשמור"

כנס הדירקטורים ה- 3 של איגוד התעשייה הקיבוצית נערך בשבוע שעבר תחת הכותרת: "התעשייה הקיבוצית – למכור או לשמור". אחדים ממנהלי המפעלים ורכזי המשק בקיבוצינו נטלו חלק בכנס המעניין, שבמרכזו סקרו 4 מנהלי מפעלים גדולים בקיבוצם את התפתחות היחסים בין המפעל, הקיבוץ ושותף חיצוני. איצ'ה לידור ממגל דיבר על מכירת כל חלקו של הקיבוץ במפעל נטפים; משה פאול מחצרים הציג את החלטת קיבוצו להיות שותף כמיעוט באחזקת נטפים; צביקה צור מגבת סיפר על מכירת פלסטרו לחברת ג'ון דיר, ואהוד רייביץ מברעם תיאר רכישת חברה תעשייתית בחו"ל. ארבע דוגמאות לפתרונות הנמצאים על שולחנם של רוב מקבלי ההחלטות בתעשייה הקיבוצית. יונתן בשיא (מעלה גלבוע), יו"ר האיגוד, הקדיש את דבריו לבעייתיות המיוחדת של מפעל תעשייתי בקיבוץ, אותם פתח וסיים בציטוטים מתוך ספרו של אסף ענברי, "הביתה", המתייחסים למפעל "קלת אפיקים": "זה לא קיבוץ – זעק חיים ייני באספה – באתי לעבוד, לא לנהל אחרים! בזה התגאינו, לכל הרוחות, שעבדנו בעצמנו! חיימק'ה – ענה לו דוסיה קורן – מגאווה לא עושים דיקטים. לא תעזור לנו הרומנטיקה, לא לשם העולם הולך".  

קיץ תנועתי

"בתוך הזרם ונגדו" – למה בתוך? ולמה נגדו?! על כך מנסים לענות צוות מדריכים בוגרי י"ב המבלים מזה ארבעה ימים ביער לוהט בסמוך לבניאס, ומתכוננים למחנה "בתוך הזרם ונגדו" שיתקיים בעז"ה בשבוע הבא לבוגרי כיתות ט'. בין השאר נפגשו בוגרי י"ב עם בוגרי י"ב מ"השומר הצעיר", ודנו עימם בקטעי מקורות על קמצא ובר קמצא, על צדקה ועל אחריות חברתית. עבודת ההכנה מאתגרת ומתישה, אך היא ודאי תבוא על שכרה במחנה בשבוע הבא.

"המרוץ לקיבוץ הדתי" – היכן התיישבה 'קבוצת מכורה'? מי הקים את 'כפר חסידים'? איך דגים דג בבריכה? ולעזאזל, איך אוכלים רגל קרושה?! כמאה בוגרי כיתות ז' ממרבית הקיבוצים התרוצצו ברחבי הצפון במשך יומיים, התמודדו עם אתגרים פיזיים, השיגו פיסות מידע חשובות, חקרו את ההורים, למדו לעבוד עם מפות, והתוודעו לעוצמתה והיקף פעילותה של התנועה. לאורך כל המרוץ התחלפו הקיבוצים בבכורת המקום הראשון, אך בסופו של יום – יש רק קבוצה מנצחת אחת: קבוצת החטיבה של שדה אליהו שהצליחה לדוג דג בבריכות הדגים של שלוחות עם קרס קטן, מעט חוט והמון נחישות! היה מצוין!

"כביש מס' 1" – בשבוע הבא ייפתח לבוגרי כיתות י' מסע בין עולמות סביב כביש מס' 1. במסע יפגשו המשתתפים את העולם החרדי ואת העולם החילוני, ינסו לעמוד על טיבן של שתי הבירות שלנו – ירושלים ות"א, ויעסקו בזהות של היהודי הדתי המודרני. הניסיון מלמד שכדאי לבוא!

תזכורות:

קפה תנועה – ביום חמישי, כ"ט תמוז (19.7) במועדון קיבוץ סעד.  נפגשים ב 20:30 למפגש רעים ואחריו מפגש עם נעם דמסקי, במאי סרטים המביא את עולמם של הילדים בהתנתקות.

סיום הש"ס – ללומדי הדף היומי בקיבוץ הדתי. ביום חמישי, י"ד מנחם-אב (2.8). נפגשים בשעה 14:00 ב'בית הרב', רח' הרב קוק 9, ירושלים לשיעור של הרב אריה שטרן, יוצאים לביקור בהיכל שלמה, ממשיכים בשיעור והדרנים לסיום הש"ס, תפילת מנחה בבית כנסת 'רננים', ארוחת ערב בהיכל שלמה, וסיום בבנייני האומה במעמד חגיגי של אלפי אנשי תורה ועבודה הלומדים גמרא מדי יום ביומו. הכנס כולו תחת הכותרת: 'סיום הש"ס של הציונות הדתית'.                    פרטים באתר הקיבוץ הדתי- www.kdati.org.il

                 שבת שלום

נחמיה רפל וחברי המזכירות הפעילה

אסיפת חברים

תתקיים בע"ה ביום ראשון ג' מנחם-אב תשע"ב, 22 ביולי

בשעה 21:00 בחדר האוכל

על סדר היום

1. צוות שיכון: הוספת מאיר מכלוף לצוות המורחב והטכני.

2. שינוי שעת סעודת שבת בצהריים בחדר האוכל.

3. רכז מש''א חיצוני: הצגת הנושא ואישורו בהשתתפות חברת "אבני דרך". 

אם לא יהיה מספר נוכחים כנדרש לשם קבלת החלטות,

תתקיים אסיפה נדחית חצי שעה לאחר פתיחת האסיפה

והחלטות תתקבלנה בכל מספר נוכחים שיהיה.

נשיאות האסיפה

מהנהלת החשבונות 

עקב נסיעתו של דיויד לחו"ל, דוחות התקציב האישי של חודש יוני יודפסו רק לאחר חזרתו.

עם זאת, אנו נשלח דוחות, לא מלאים, בתאריך 16.7 בדוא"ל בלבד.  יש להביא בחשבון שחסרים רישומים וכן ההצמדה למדד. לקראת סוף יולי דיויד ישלים את הרישומים החסרים ואז יודפסו התקציבים, יחולקו בתאים ויישלחו שנית בדוא"ל

הנהלת חשבונות

כ ל ב ו ד ף

שעור בפרשת השבוע במועדון:  דינה אמיר

אחות תורנית:  אילנה פלינט – פלאפון 61999

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

הודעת המערכת

עקב תלונות חוזרות של חברים על אי קבלת ידיעון: חברים שמעוניינים לקבל לתא הדואר יותר מעותק אחד של הידיעון מתבקשים להודיע לי כדי שאדע כמה עותקים עליי להכין וכך לא תזדקקו לקחת ידיעון מתא של מישהו אחר

                                                                                                      בתודה מראש,

עדנה

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

בשעה טובה 

ברכות לתלמידינו שסיימו את חוק לימודיהם בבית-הספר:

אוריה אדן, עופר אמיר, מיטב גל, אושר מיור, אמיר פלדמן, גולן-יצחק פרץ והראל-משה שניאור.

מאחלים לכם כל טוב והצלחה בכל אשר תפנו.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

כל הכבוד !

לכנרת ברוכי, שקיבלה את "אות הפעיל המצטיין" יחד עם עוד מדריכים צעירים מתנועות הנוער בישובי המועצה האזורית, בטקס ארצי שהתקיים ביישוב בת-חפר. את כל הפרטים תוכלו לקרוא בעלון המועצה האזורית, גיליון 89.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

מנויי ידיעות אחרונות – שימו לב !  

ביום שלישי הקרוב, כ"ז בתמוז 17 ביולי, בין השעות 11:00-14:30 יגיע צוות מטעם ידיעות אחרונות להחתים את המנויים.  הרעיון הוא שייפסק ההסדר הקודם, וכל חבר יהיה לקוח ישיר של "ידיעות".

לא תהיה אפשרות להמשיך בהסדר הקודם.

עירית פורשר

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

צדקה 

אני מחפש שולחן כתיבה ומעליו מדפים לספרים עבור משפחה נזקקת.

מי שיש ברשותו ומוכן לתרום תבוא עליו הברכה.

                                 בני יעקובי

AtarimTR