ידיעון פר' בהעלותך

 

בס"ד ט"ו בסיוון תש"ע
 
פרשת בהעלתך
 
19.18
הדלקת נרות
08.30
תפילת שחרית
19.25
מנחה, קבלת שבת, ערבית
         דרשת הרב
11.00
שעור בפרשת השבוע – במועדון
שעור במשניות - בשטיבל  
21.00
סעודת שבת בחדר האוכל
11.30
סעודת שבת בחדר האוכל
 
 
13.30
מנחה גדולה
17.15
שעור בדף יומי
 
 מכונת השטיפה פועלת
 בשעות 21.45 – 23.45
17.30
נשים אומרות תהילים - בבית סעדון
18.00
שעור לנשים בפרקי אבות - במועדון
18.00
מ נ ח ה
 
 
20.22
ערבית, הבדלה
 
שימו לב לשינוי שעת סעודת ליל שבת בחדר האוכל !
 
 
זמני התפילה במשך השבוע
  שחרית   א' ג' ד' ו'             06.00
 שחרית   ב'  ה'                 05.50
  מנחה ברחבת חדר האוכל    13.30
 מנחה בבית הכנסת            18.30    
 רבע לערבית                     20.00
 ערבית                            20.15 
 
עונג שבת לילדים בשעה 11.00
 
    כיתות א'-ג' – לימור נתנזון
 
    כיתות ד'-ו' -  שורי אמיר
 
 
 
 
לוח השבוע
 
יום ראשון
17.30
צ'י קונג לבגירים
כתת אולפן
19.00
שיעור באגדות חז"ל
חדר עיון
יום שני
17.30
התעמלות לגברים
בית שפירא
20.45
שיעור לצעירים
בית ע' שטרן
יום שלישי
08.30
בית מדרש לגמלאים
מועדון לחבר
19.30
התעמלות לנשים
בית שפירא
20.30
התעמלות לנשים
בית שפירא
יום רביעי
18.30
מפגש ערבית לבגירים
מועדון לחבר
21.10
שעור עם הרב וולף
בית יוסי שטרן
יום חמישי
19.00
שעור ניצוצות מהדף היומי
מועדון
21.00
שיעור משניות ע"ש שימי לע"נ חברי בא"י
חדר עיון
יום שישי
07.00
שיעור בדף יומי
חדר עיון
09.00
יחדיו ב-ו'
בית שפירא
 
השיעור בדף היומי מתקיים בכל ערב אחרי ערבית בחדר עיון
 
 
דניאל זטייקין אומץ על ידי משפחתנו כחייל במסלול גיור במסגרת קורס "נתיב". ליווינו את דניאל לאורך כל הדרך הארוכה ונקשרו בינינו קשרים אמיתיים ואמיצים של רעות ומשפחה. במהלך קורס "נתיב", ביחד עם הלימודים וההכנה לתהליך הגיור, עבר דניאל גם את תקופת הטירונות ושולב במערך החיילי של חיל הים. כיום הוא משרת על אחת מספינות הטילים כלוחם במדור הלוחמה האלקטרונית. בשבוע שלפני חג השבועות סיים דניאל את תהליך הגיור (כמה סמלי) ואת חג מתן תורה חגג כיהודי יחד עם כל עם ישראל. דניאל חייל דתי יחיד ביחידתו ולא נרתע בדרכו החדשה מהקשיים שמציאות כזו מציבה לחייל שמשלב ביצוע פקודות הצבא עם הקפדה על קיום מצוות.
דניאל, שלו סבא יהודי (אב אימו), עלה ארצה מאוקראינה עם משפחתו ואחותו הגדולה ממנו בהיותו תינוק בן כמה חודשים. לדניאל גם אחות צעירה, צברית, שנולדה לאחר שהמשפחה התבססה בארץ. ההורים, למרות שאינם יהודים על פי ההלכה,, הקפידו - ביוזמת אם המשפחה - לשמור בביתם שבארץ מוצאם על אורח חיים יהודי כמידת האפשר. הבת הגדולה התגיירה עם גיוסה, במסגרת קורס "נתיב", והכשירה בעקבות כך את המטבח בבית.
אנו שמחים לארח בשבת זו, פ' בהעלותך, את משפחת זטייקין ולשתף את הציבור בשמחת עלייתו החגיגית הראשונה של דניאל לתורה.   
עפרה ויפת
נ.ב. ובצה"ל, כמו בצה"ל – כל תכנית היא בסיס לשינויים...
     לרגל משימות ביטחוניות חשובות לא יוכל דניאל להשתחרר ולהגיע אלינו לשבת.
     אנו מקווים שנוכל לשמוח אתו בשבת אחרת בקרוב ומאחלים לו שהקב"ה ישמור צאתו ובואו.
 
 
מה בגיליון?
·         פינת ההלכה – הרב ירון
·         משלחן המזכירה – ורד סוקו                                 
·         היה אחלה טיול – המטפלות
·         באספת החברים – דינה אמיר
·         עברית שפה יפה – עדנה
·         פרויקט כנף – אהרן גל ודוד פורת
·         בקיבוץ הדתי – עמוד"ש, קול קורא
·         כל המציל נפש... – בני יעקבי                            ק ר א ת ?     מ ח ז ר ת !
·         היה שווה הכל! – אלישבע בן-דוד
                                           כלבו דף ולוחות זמנים
                                                                 קראו בנעימות !
המערכת
 
 
פינת ההלכה
שאלה: בביתי 'קפץ' החשמל בשבת. מה לעשות?
תשובה: ראשית, יש לדעת שהדבר הנכון ביותר לעשות הוא לחכות עד מוצאי שבת ולא לעשות שום דבר בשבת.  אולם, ישנם מצבים שבהם חייבים לחפש פתרון בשבת, כגון כשהחשמל קפץ בליל שבת, ויש בבית חולה שצריך מכשיר אינהלציה או שאין אפשרות להעביר את כל מה שבמקרר לבית אחר ויש חשש להפסד מרובה, וכדומה. למקרים כאלה בדרך כלל משתמשים באחת משתי אפשרויות: שימוש בתינוק או בגוי.
אולם, ישנם רבים שאינם בקיאים באופני השימוש בהיתרים אלו ולא יודעים שישנם אופנים מותרים, ישנם אופנים האסורים מדרבנן וישנם אף אופנים האסורים מן התורה!
שימוש בתינוק:  כמובן שכאשר מדובר בתינוק שמבין מהי שבת ויודע שהיום שבת, אין שום היתר להשתמש בו כלל. ואולם, גם לגבי תינוק שאינו מבין, אין צורך להפרישו מאיסור, אבל יש לכך שתי הסתייגויות שגורמות לכך שהפתרון הזה אינו ישים כלל:
ראשית, כמובן שאין להזיז לו את היד לכיוון המפסק ובטח שלא להרים את המפסק ביחד איתו, אלא רק להרים את הילד לכיוון המפסק ולקוות שהוא ישחק עם זה מעצמו (דבר שהוא בלתי אפשרי כשמדובר בממסר פחת שקפץ אבל אפשרי כשמדובר באור שכבה).
שנית, יש לדעת שההורים מחויבים מן התורה על שמירת השבת של ילדיהם גם כשהילדים קטנים ואינם מבינים. אין זה רק מדין חינוך, אלא גם מתוקף המצווה "לֹא תַעֲשֶׂה כָל מְלָאכָה אַתָּה וּבִנְךָ וּבִתֶּךָ". לכן כל הסעיף של שימוש בתינוק אינו אמור לגבי הורי התינוק, אלא רק לגבי תינוק של מישהו אחר (שההורים אינם יודעים לשם מה לוקחים אותו), ולכן זהו פתרון מאוד לא שימושי.
שימוש בנכרי:  גם כאן יש שני עניינים שיש ליתן עליהם את הדעת: איסור אמירה לנכרי ואיסור הנאה ממלאכת נכרי.
אמירה לנכרי: חכמים גזרו שלא לומר לנכרי לעשות מלאכה בשבת, כדי שלא תהא מלאכת שבת קלה בעיניו, ולכן אסור לומר לנכרי 'תדליק לי את האור' או אפילו לומר 'מי שמדליק לי את האור יעשה לי טובה גדולה', וכדומה. אבל אפשר לרמוז לו ולומר: 'החשמל קפץ אצלי בבית ויש שם חושך'. כאשר מדובר בגוי שמבין עניין, זה אמור להספיק...
ואולם, עדיין קיימת בעיה של הנאה ממלאכת נכרי בשבת: נכרי שעשה מלאכה בשביל ישראל, אסור לישראל ליהנות ממנה עד מוצאי שבת. לכן אם כבו האורות בבית וגוי הדליק אותם, אסור להשתמש באור זה לצורך עשיית דברים שאי אפשר היה לעשותם ללא האור (כגון לקרוא), אבל מותר לאכול או לשהות בבית למרות שישנה הנאה כלשהיא בכך שהאורות דולקים. ואולם, אם מדובר בגוי שגר באותו בית, והוא מדליק את האור גם לצורך עצמו, מותר ליהודי ליהנות מאור זה.
כאמור, הפתרון הזה נועד למקרים שבהם יש צורך גדול מאוד ואי אפשר להמתין עד מוצאי שבת, אבל אם הדבר אפשרי - רצוי להמתין עד מוצאי שבת ולא להשתמש בנכרי.
 
 
הרב ירון
 
 
 משולחן המזכירה
 
·        לפני כשנה הוגשה בקשה לדיון במענקי מילואים – האם המענק כמענק יועבר במלואו אל החבר או האם המענק יועבר לקופת הקיבוץ. לאחר דיון בפורומים שונים בנושא הוחלט שהנושא יובא לדיון בישיבת המזכירות.
בישיבת המזכירות שהתקיימה השבוע הוחלט כי מענקי המילואים יועברו במלואם לקיבוץ.
זה המקום להזכיר שכל חבר שמשרת במילואים מתבקש למסור את מספר חשבון הבנק של הקיבוץ ע"מ שכל הכספים שאמורים להגיע לקיבוץ יועברו ישירות לחשבוננו. כמו כן חשוב מאוד למסור להנה"ח את הטופס שמאשר את מספר ימי המילואים.
·        הקיץ קרב ובא, אנחנו מרגישים שמיותר לציין חוקים שהם ברורים ומקובלים, אבל בכל זאת- בואו נכבד את כללי המקום, בבריכה, על השבילים ובחדר האוכל.
·        משפחת אינלר הודיעו לנו על הפסקת תהליך הקליטה וכי יעזבו באוגוסט הקרוב – נאחל להם הצלחה בהמשך דרכם.
·        משפחת גרבוז הודיעו על עזיבת הקיבוץ באוגוסט הקרוב. נאחל לאורית, למנחם ולבנות בהצלחה ושישמרו על קשר.
·        שימוש ברכב ובדאלאסים – אני מבקשת מציבור החברים והצעירים שיש ברשותם דאלאס להשתדל לא להעביר דאלאס מנהג לנהג, זה מקשה עלינו את המעקב אחרי הזמנות הרכב ורישום הנסיעות.
כמו כן – בארות יצחק מאפשרת קבלת דאלאס עם סיום י"ב. נהגים צעירים שלא סיימו י"ב יכולים לנהוג אך ורק באמצעות הדאלאס של הוריהם. שניסע בדרכים ישרות ובטוחות!
                                                                                 עד כאן להפעם, שבת שלום.
ורד סוקולובסקי
 
 
 
 זה נוער, זה ? כן !!!
קול קורא לחברי הקהילות בקיבוצים הדתיים
בשנים האחרונות מתכנס אחת לשלושה שבועות פורום רכזי תיכון וחטיבה של הקיבוצים הדתיים בצפון. סוגיות רבות המעסיקות את הנוער של קיבוצינו עולות ונלמדות. לאחרונה הקדשנו מספר מפגשים לנושא הדתיות של בני הנוער בקיבוץ הדתי. במסגרת העיסוק נפגשנו עם הרב מאיר רובינשטיין (לביא וישיבת מעלה גלבוע) ועם יוחנן בן יעקב (כפר עציון). 
ידוע כי סוגיית הדתיות או חוסר הדתיות של בני הנוער מקרב קיבוצינו העסיקה את קהילותינו לאורך שנות קיומו של הקיבוץ הדתי.
במסגרת ניסיוננו לגעת בעומקה של הסוגיה ובאפשרויות לתת לה מענה חשבנו לשתף אתכם, חברי קהילתנו, לסייע בידינו להגיע לליבותיהם של נערינו.
מצבו הדתי של הנוער משקף, במידה רבה, את מצבה הדתי של הקהילה. חיזוק הרמה הדתית של הנוער, וחיבורו לעולם התורה והמצוות, מצריכה מצידנו, חברי הקהילה, לעשות מעשה. לבחון את אורח חיינו ולשאול עד כמה אנו חיים על פי אמות המידה שהצבנו לעצמנו? עד כמה אנו חיים על פי התורה והערכים בהם אנו מאמינים? ומתוך כך איזה מסר לחיים מקבלים בני הנוער שלנו?
ברור לנו כי ישנן דרכים שונות להתמודדות עם הסוגיה. כאנשי חינוך, איננו יכולים להצביע על הדרך הנכונה ביותר. יחד עם זאת, ברור לנו כי ישנם דברים שניתן לעשות על מנת לחזק את מקומו של הנוער במארג החיים הדתיים של הקהילה. בכך, בעז"ה, נוסיף עוד נדבך משמעותי בעולמו הדתי של הנער, בבניית 'גירסא דינקותא' מחד, ומאידך ננתב את תחושת השייכות של הנער לעולמה הדתי של הקהילה. 
בידינו לאפשר לנוער להביא לידי ביטוי את דתיותו, ולחזקה, על ידי שיתוף יותר אינטנסיבי במסגרות הדתיות; בית כנסת, בית מדרש, בית הרב ועוד.
בידינו להיות שותפים בלהאיר ולהעיר לנוער, כמובן בדרכי נועם.
ובעיקר בידינו האפשרות לשמש דוגמא לנערינו, כיצד ראוי שנתנהג במסגרת היותנו חלק מקהילה בקיבוץ דתי.
 
אנו, רכזי הנוער, משמשים כשליחי הקהילה והמתווכים בינה לבין הנוער, אך האחריות והשותפות לדרך, ראוי שתהיה מצד כולנו – אחים, הורים, חברים, שכנים... אנו תקווה כי קולנו יוביל לחשיבה ולעשייה במסגרת היחיד והקהילה, בבחינת 'עובר לעשייתן'.
 
חברי פורום מדריכי נוער בקיבוצי הצפון
נשמח לקבל תגובות, הערות, מחשבות והצעות לפעולה בדוא"ל (forumzafon@walla.com)
 
 
 עברית שפה יפה
במלאת 120 שנה לוועד הלשון העברית (כיום האקדמיה ללשון העברית) קיימה האקדמיה כינוס פתוח ללשון העברית ולספרותה.
הכינוס התקיים במשך יומיים – שני ושלישי השבוע - בשעות אחר הצהרים/ערב במוזיאון ארץ-ישראל בתל-אביב. נושא הלשון העברית קרוב מאוד ללבי ולכן נמשכתי להשתתף בכנס ולו באופן חלקי.
כשהגענו אל שער המוזיאון נחסמה דרכנו בכניסה ע"י מאבטח שקיבל הוראה לא להכניס יותר אנשים כי האולם מלא עד אפס מקום ויותר, אך בסופו של דבר הורשינו להיכנס.
האולם באמת היה מלא מפה לפה באנשים – רובם בגילי או מעט יותר. צעירים כמעט ולא נראו (פרט למורות חיילות שכנראה הוצרכו להשתתף עקב תפקידן הצבאי).
הכינוס הורכב ממספר מושבים ואני הגעתי למושב השני שהוקדש לקשר בין הלשון העברית והמדינה. את המושב הנחה פרופ' אהרן דותן, חבר האקדמיה, והשתתפו בו נאוה סמל (משיינדלה לנאוה: להקים בית בעברית), פרופ' משה פלורנטין (גילויי אלימות וכיסויה בעברית של ימינו), ויוסי שריד (על העברית של הפוליטיקאים).
המושב השלישי הוקדש לשנת העברית בצה"ל והנחה אותו תא"ל אלי שרמייסטר, קצין החינוך והנוער הראשי.
השתתפו: הסופר מאיר שלו (הסלנג של היחידה הקטנה) וד"ר נתן אפרתי, לשעבר חבר האקדמיה (מה באמת מעמדה של העברית במדינה).
כל הדוברים והמנחים – למעט אחד – העניקו לנו שעתיים של תענוג לאוזן ולנשמה, מתובל לעתים בהומור שהוסיף גם הוא להנאתנו.
יצאנו להפסקה בה התכבדנו במאכל ובמשקה (ללא תשלום) ומי שרצה היה יכול גם לבקר בתערוכה "אלתרמן – משורר בעירו", שמוצגת בימים אלה במוזיאון. בזמן ההפסקה פגשתי גם חברות וחברים וגם זה הוסיף להנאתי. בזמן שאנחנו סעדנו הוכן האולם למופע שחתם את הערב: ערב מוסיקה ותיאטרון "מה למעלה מה למטה" – 120 שנה של שירי ילדות בעברית.
אמנים ידועים קראו ושרו שירי ילדים מוכרים ואהובים ולסיום הוצגו קטעים מתוך "שירי הילדים של עודד בורלא" בביצוע תיאטרלי. המופע הונחה בחן רב ע"י גדי טאוב.
שבתי הביתה מלאה בחוויה מעשירה שהשאירה אצלי טעם של עוד.
עדנה שורץ-לובושיץ
 
לסבתא רבתה שרה כרמי
לסבתא וסבא סוזי ואורי כרמי
מזל טוב בהולדת הנין-הנכד
בן בכור לאנט ושי כרמי בחולון
שתזכו להכניסו בבריתו של אאע"ה בזמנו
ולגדלו לתורה, לחופה ולמעשים טובים
 
 
היה אחלה טיול
ביוזמת הדס נאור נסענו השבוע, המטפלות של הקשישים, לטיול בחיפה, בה בקרנו בגנים הבהאיים, נסענו  ברכבל, וביקרנו בעוד מקומות ומראות יפים ומגוונים.  
לנו, כמטפלות שלא יוצאות הרבה מתחום הקבוץ, היה זה יום של כייף והתאווררות מהעבודה היומיומית שלא תמיד כל-כך קלה. 
אנו רוצות להודות להדס, למטופלות שלנו , למשפחות שלהן שהסכימו בשמחה 
להחליף אותנו, ולכל בית בארות יצחק שאיפשרו לנו ליהנות מיום כזה מקסים ונהדר.   חזרנו בכוחות חדשים ורעננים ועל כך אנו מודות לכולם.
לורדס – המטפלת של שרה כרמי 
 
תודה מעומק הלב להדס נאור על ההתחשבות וההערכה אלינו שהובעו באמצעות הטיול לחיפה שארגנה עבורנו ביום שלישי השבוע.
היינו בגנים הבהאיים, נסענו ברכבל עד חוף הים וסיימנו בארוחת צהריים.
זה היה לנו יום חוויתי ומענג.
תיה, לולו, דליה, רסי, אמריטה, סנדרה ובודו - המטפלות
 
 
 
באספה  -  י"ב בסיוון תש"ע 25.5.2010
·      אחרי שמיעת המלצת ועדת הקליטה אישרה האספה את העברתם להצבעה בקלפי של חן ויהונתן שרמן לחברות ונאוה ושי לייבוביץ למועמדות. הקלפי תיפתח בשבוע הקרוב.
·      בקשת קרן ועמיחי שטרן להאריך את תקופת מועמדותם בשנה נוספת - אושרה.
·      השלמת ועדת ההשתלמות: לפי הצעת ועדת המינויים עדה צונץ נבחרה להצטרף לוועדת ההשתלמויות. ההרכב המלא של הוועדה הוא: יחזקאל אלידע (מרכז), אמיתי יעקבס, ענבל ישראלי, בנג'ו ברמן ועדה צונץ.
·      סנאק-טיים: המזכירות ביקשה את אישור האספה להיכנס למו"מ עם "עינת תעשיות מזון בע"מ" על מיזוג שני המפעלים.
אחרי דיון על היתרונות והחסרונות של ההצעה אישרה האספה את הבקשה. דו"ח על התקדמות המו"מ יימסר לאספה תוך חודשיים. 
רשמה: עדנה ש"ל, הכינה לפרסום: דינה אמיר
 
פרויקט "כנף" (הסבת לולי ההודים לגידול פטמים)
הפרויקט מתקדם בצורה אינטנסיבית תוך מאמץ גדול לעמוד בלוח הזמנים שנקבע ע"י האגף הכלכלי.
ביום שני הקרוב נקבל בס"ד אפרוחים לבית האימון (יוסיקה ו') ול"חוות הושע" הוותיקה – בסה"כ כ-100,000 אפרוחים.
השבוע התמקדנו במאמץ ובמרוץ נגד הזמן בסיום השיפוץ בבית האימון לקראת קבלת האפרוחים: יציקת רצפת בטון חדשה, שיפוץ רשת החשמל והתאורה, תיקוני פוליאורטן מוקצף, הוספת מאווררים ופתחי אוורור אוטומטיים, החלפת צלחות האוכל וטיפניות המים, בניית מערכת משוכללת לאספקת המים – מערכת המבוססת על הזנה ישירה מרשת המים החיצונית ומיכלי מים לשעת חירום בלבד, מערכת התזת מים לקירור פנימי וחיצוני. מעט עבודות חיצוניות תתבצענה בהמשך, כגון: הוספת מיכלי תערובת, יציקת משטחי העמסה מחוץ למבנה.
במקביל סיימנו להניח קו מים מתוצרת "אברות" לאזור א', כ-600 מ', כולל כ-10 מפרטים.
באזור הביניים ניתן כבר להבחין בהתקנת התקרה והקירות העשויים מפאנל מבודד.
הקדשנו מחשבה רבה לנושא זה, שאמור להביא לחיסכון בהוצאות האנרגיה לחימום ע"י סוג הפאנל והנמכת התקרה לגובה כזה שיאפשר גם שיווק יעיל (כניסת "בובקט" וכו'). בשבוע הבא נתחיל אי"ה בעבודות חשמל. באזור א' (5 מבנים) אנו עומדים לסיים את יציקת רצפות הבטון וחגורות הבטון ובשבוע הקרוב נתחיל אי"ה בהתקנת התקרות והקירות. באזור זה מתוכננות עבודות תשתית שהחלו כבר להתבצע ע"י מיודענו אודי.
בשבוע הקרוב תתחלנה בס"ד עבודות להנחת קווי מתח נמוך באזור זה, ועם סיומן נמשיך ביציקת חדרי חשמל, חדרי צינון, התקנת מיכלי מים ותערובת.
בהמשך מתוכננת עבודה גדולה של הנחת קו מתח גבוה (בחפירה) מאזור סנאק-טיים דרומה לאורך הכביש המזרחי לכיוון תחנת החשמל שתמוקם ליד אזור הביניים. בתחנה זו ימוקמו לוחות מתח גבוה, שנאי, לוח מתח נמוך ראשי לחוות הביניים ואזור א', גנראטור ומיכל דלק.
 
כללי:  מונח לפתחנו אתגר רציני: לסיים את כל הפרויקט עד סוף יולי, תוך עמידה קפדנית במסגרת התקציב.
ישנם נושאים נוספים הקשורים לפרויקט במסגרת התקציב וברובם סגרנו מחירים תוך מו"מ עיקש: מאזני גשר, מערכת בקרה ותקשורת, מערכת אספקת הגז לחימום, טיפול בפגרים, מחסנים ניידים לשבבים (2 יח' בביצוע המסגריה המקומית), גידור ומשרד לאזור א'.
 
אישי:  הרחבת ענף הפטם והפיכתו לענף מרכזי ביותר בכלכלת בארות-יצחק מהווה אתגר מלהיב עבורנו.
אנו עושים כל מאמץ להצליח במשימה תוך שיתוף כל הגורמים בבארות-יצחק. אנו נעזרים בניסיוננו המקצועי ומקיימים התייעצויות שוטפות עם הלולנים המקומיים, ענפי השירות, בעלי תפקידים (מרכז משק, גזבר, יו"ר האגף הכלכלי, ועוד), מדריכי לול ועמיתים למקצוע מכל רחבי הארץ.
אנו פתוחים לשאלות, להבהרות ועצות מכל שדרות הציבור.
                                                                                 בע"ה נעשה ונצליח. שבת שלום,
אהרן גל ודוד פורת
 
 
"כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו"
במקום עבודתי, בחצ"ם,  ישנו עובד אשר לו שני ילדים. לאחר אירוע טרגי נאלצו הוא ואשתו לאמץ עוד שישה ילדים.
המשפחה גרה בפ"ת בדירת 3 חדרים ( סלון + 2 חדרי שינה ) וזקוקה בדחיפות לעזרה.
לאחר ביקור בביתם ראינו שיש צורך בארון בגדים ובגדים.
הילדים בגילאים הבאים: בן בגיל 5,  2 בנות בגיל 8, בת בגיל 10, בן בגיל 13, בן בגיל 15, בן בגיל 17,
                                  בן בגיל 19.
בגדים במצב טוב יתקבלו בברכה.
אנו אוספים כסף לקניית ארון בגדים.
הילדים זקוקים לעזרה בשעורי בית.
ים המלח נקרא "ים המוות" אליו זורמים המים והוא אינו מסוגל להעניק מהמים שלו לנחלים אחרים משום שהוא המקום הכי נמוך שיש, מה שאומר שהוא רק מקבל ואינו נותן. חיים ללא נתינה  אינם חיים והנתינה מחייה את הגוף והנשמה.
כל מי שיכול לעזור תבוא עליו הברכה.
בני יעקבי
 
שבת שטח
בכל שנה כשגיל מתחיל עם המכתבים בדוא"ל על שבת שטח, אני קודם כל מתעלמת (גיל, סליחה). משום מה קשה קצת לדחוף אותי לפרויקט כל-כך גדול. כל-כך הרבה ארגון, מטלות, עבודה. אבל אז, כשזה מתחיל לקרום עור וגידים והמטלות (הקבועות) מתחלקות בין כולם והזיכרונות המתוקים מהשנים הקודמות מהדהדים... אני שוב מוצאת את עצמי אוספת את הכוחות ומתחילה לארוז, מאתגרת את עצמי לא לשכוח שום דבר, ואז הילדים כבר מתרגשים ומוכנים לעזור ולהירתם לכל משימה שקשורה לשבת.
הרכבים מתחילים להתמלא בציוד ואני שוב מוצאת את עצמי תוהה בשקט בתוכי: כל כך הרבה דברים, כל-כך הרבה עבודה ומאמץ רק בשביל שבת אחת? וגם כשמגיעים צריך לארגן את המטבח ובית הכנסת, והאוהלים והעירוב והכסאות והשולחנות... עד שמגיע זמן הדלקת נרות וההתרגשות והשלווה והשמחה נסוכים על פני כולם.
כך עוברת לה שבת מיוחדת במינה, שבת של דיבוק חברים ושיתוף פעולה, שבת של רוגע ושלווה, שבת שלא נשכחת עד לפעם הבאה.
ובמוצאי שבת, כשמגיעים עייפים ומלוכלכים והילדים כבר שוכבים במיטות, אחד הילדים אומר לי: "אמא, הייתה שבת כל-כך כייפית!". ואני רואה את המבט הזה שלו ואומרת לעצמי: היה שווה הכל !
אלישבע בן דוד
 
  
השיעור בפרשת השבוע יינתן ע"י נחום ברוכי 
אחות תורנית: - שלי ספיר - פלאפון 61999
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
מהמרפאה
לתשומת לב ! ביום ראשון הקרוב, י"ח בסיוון 30.5.10 לא תהיה אחות במרפאה.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
בשעה טובה
לרגל סיום הבנייה בשיכון "סביון" תוצגנה בכניסה לחדר האוכל תמונות מתקופת העבודות החל משנת תשס"ח.
                                צפו ותהנו ואי"ה נזכה כולנו לבתים נאים ומרווחים.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
אתר מגדל המים - בארות יצחק הישנה
כפי שדווחנו בעבר, אנו פועלים ביחד עם הקבוץ הדתי לשקם את מגדל המים בנגב ולעשות אותו לאתר לטיולי מורשת. ביזמת מזכירות הקיבוץ הדתי הוקם צוות שמזיז את העניין. בשלב הראשון נכנסת לפעולה המועצה לשימור אתרים וכבר בימים הקרובים מתכוננים להתחיל בעבודה.
ביום א', ח' בתמוז, 20 ביוני, אחרי הצהרים יתקיים (אי"ה) טכס צנוע לרגלי המגדל, בהשתתפות הגורמים השותפים למפעל. גם אנו צריכים להיות מיוצגים שם, למרות שבאותו יום יעלו בני המשפחות להר הרצל ובערב יתקיים כאן ערב לציון התאריך.
זו היא הודעה ראשונה למתכננים מראש.  פרטים יפורסמו בהמשך.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
אנו שמחים להזמין את כל הציבור
לשמוח עמנו בהתרחבות דירותינו.
בשבת בצהרים אחרי הסעודה.
בואו בשמחה.
דיירי "סביון"
 
 
AtarimTR