ידיעון 2698 פרי ויצא

 

בס"ד ה' בכסלו תשע"א
 
פרשת ויצא
 
16.21
הדלקת נרות
08.00
תפילת שחרית,
16.30
מנחה, קבלת שבת, ערבית
         דרשת הרב
10.30
שעור בפרשת השבוע – במועדון
שעור במשניות - בשטיבל  
18.00
סעודת שבת בחדר האוכל
11.00
סעודת שבת בחדר האוכל
 
 
12.30
שעור לנשים בפרקי אבות - במועדון
 
מכונת השטיפה פועלת
 בשעות 19.00 – 21.00
13.00
מנחה גדולה
15.30
שעור בדף יומי
 
 
 
16.00
נשים אומרות תהילים - בבית סעדון
16.00
מ נ ח ה
 
 
17.20
ערבית, הבדלה, קידוש לבנה
 
שימו לב לשינוי שעת הסעודה בליל שבת בחדר האוכל !
 
זמני התפילה במשך השבוע
 שחרית א' ג' ד' ו'                06.00
 שחרית ב'  ה'                    05.50
 מנחה ברחבת חדר האוכל    13.30
 מנחה בבית הכנסת            16.30    
 רבע לערבית                     19.45
 ערבית                            20.00
עונג שבת לילדים בשעה 10.30
 
    כיתות א'-ג'  -  אלישבע בן-דוד
 
    כיתות ד'-ו' -  אסתר פורשר
 
 
 
 
לוח השבוע
 
יום ראשון
 
גדולי המחשבה הישראלית – לא יתקיים
 
21.00
שיעור משניות ע"ש שימי לע"נ חברי בא"י
חדר עיון
21.00
ערב משחקי שלחן וחשיבה
בית שפירא
יום שני
17.30
התעמלות לגברים
בית שפירא
יום שלישי
08.30
בית מדרש לגימלאים
 מועדון
19.30
התעמלות לחברות
בית שפירא
20.30
התעמלות לחברות
בית שפירא
יום רביעי
17.30
צ'י קונג לבגירים
מועדון
18.30
מפגש ערבית לבגירים
מועדון
יום חמישי
19.00
שיעור ניצוצות מהדף היומי
מועדון
יום שישי
06.30
שיעור בדף יומי
חדר עיון
 
השיעור בדף היומי מתקיים בכל ערב אחרי ערבית בחדר עיון
 
 
                   ק ר א ת ?                                                    מ ח ז ר ת !
 
 
אמא לאה שדיאל, זכרה לברכה, נפטרה בחג שמחת התורה והובאה למנוחת עולמים בצהרי יום הששי ערב פרשת בראשית. שלושים וששה ימים חלפו ובצהרי יום שישי שעבר, ערב פרשת תולדות, נולדו לריקי ולארז - נכדה של סבתא לאה שדיאל -  שני בנים תאומים. 36 בגימטריה שווה לפעמיים ח"י.
שבת שלום ובשורות טובות
יפת
 
 
מה בגיליון?
·         מתפללים לגשם – הרב ירון
·         מהאגף החברתי – ורד סוקו
·         לקראת אסיפה – הנשיאות
·         גאוות יחידה – אורית נצר פותחת תערוכה
·         גן משחקים לתפארת – עירית הלוי, הרב ירון, ורד, שורי אמיר
·         לקראת החורף – ד"ר ליאורה
·         בקיבוץ הדתי – עמוד"שבועי
·         תרבותנו – אורטל לנדה
·          
 
                                           כלבו דף ולוחות זמנים
                                                                 קראו בנעימות !
המערכת
 
 
 
     נר זיכרון !
     מנחם דגני הי"ד – ו' בכסלו תש"ט
  
 
מתפללים לגשם
הגיע ראש חדש כסלו ולא ירדו גשמים, בית דין גוזרין שלש תעניות על הצבור. אוכלין ושותין משחשיכה, ומותרין במלאכה וברחיצה ובסיכה ובנעילת הסנדל ובתשמיש המטה.
(משנה, תענית א, ה)
 
לצערנו, ראש חודש כסלו כבר עבר, והגשם טרם הגיע אלינו. בזמן שהיתה סנהדרין, ביום שני הקרוב היו כבר גוזרים תענית על כלל הציבור. ואמנם, בימינו לא נוהגים לעשות תעניות ציבור על עצירת גשמים, אבל אין זה מונע מאיתנו להתפלל על הגשמים.
והנה, הרב יחיאל מיכל הלוי עפשטיין כתב בערוך השולחן (אורח חיים קיח אות ט) כך:
...וכבר נדפס בסידורים תפלה לעצירת גשמים ב'שומע תפילה', ויש בה "ותן טל ומטר", ואין לפקפק בזה, ורק ייזהרו שלא לומר תפילה זו [=אלא] רק בעצירת גשמים הרבה שרואים שהתבואה מקולקלת, ולא בעצירה מועטת.
ולכאורה צריך להבין: מדוע אין לומר את התפילה הזו גם בעצירת גשמים מועטת? הרי גם בעצירת גשמים מועטת אנחנו רוצים לבקש גשם, ומה רע באמירת תוספת זו?
נדמה לי ששתי תשובות בדבר:
א.      כל תפילה נועדה לקרב את האדם אל בוראו. כאשר תפילה הופכת להיות שגרתית, היא אינה מסייעת לאדם לחוש את תחושת הקירבה הנדרשת. לכן אמרו חז"ל (אבות ב, יג) "כשאתה מתפלל, אל תעש תפילתך קבע, אלא רחמים ותחנונים". אמנם זמני התפילה ונוסח התפילה הם בדרך כלל קבועים, אבל בזמנים קשים, שבהם צריך לחוש קירבה גדולה יותר לה', גם תוספת קטנה מהנוסח הקבוע עושה את ההבדל ומחזקת את הקשר. אם אומרים את התפילה המיוחדת הזו על כל עצירת גשמים קטנה, גורמים לכך שכאשר יש בצורת אמיתית, תחושת הקירבה לה' אינה חזקה כפי שהיא צריכה להיות.
ב.      אנו מאמינים כי בצורת אינה מקרית. התורה קבעה במפורש שהגשמים תלויים במעשינו: "פֶּן יִפְתֶּה לְבַבְכֶם וְסַרְתֶּם וַעֲבַדְתֶּם אֱלֹהִים אֲחֵרִים וְהִשְׁתַּחֲוִיתֶם לָהֶם,  וְחָרָה אַף ה' בָּכֶם וְעָצַר אֶת הַשָּׁמַיִם וְלֹא יִהְיֶה מָטָר". ממילא, הקביעה שאנו עומדים בשנת בצורת כוללת גם קביעה כי אנו נמצאים בשעת חרון אף של ה', חלילה, ולכן אין למהר עם הקביעה הזו.
שנה זו היא שנה מעוברת, ולכן טבעי הדבר שעונת הגשמים תתחיל מאוחר יותר. ואולם, גם ביחס לשנה מעוברת אנחנו מתקרבים למצב של שנת בצורת. גם מאגרי המים של המדינה הולכים ומתמעטים, ואנו זקוקים לגשם. בהתייעצות עם ענף גד"ש הוחלט כי אם חלילה גם בשבוע הקרוב לא ירדו גשמים, נתחיל בשבוע הבא להוסיף את התפילה הזו בברכת 'שומע תפילה'. עד אז, נתכוון יותר בתפילת 'ותן טל ומטר לברכה' שבברכת השנים, ובעזרת ה' לא נזדקק להגיע לתפילה זו.
 
 
הרב ירון
 
  
גן משחקים לתפארת
ביום שלישי חנכנו באופן רשמי את גן המשחקים המחודש בטכס נחמד שכלל גזירת הסרט ע"י תמר שלומוביץ, נכדתה של אורה אהרן, אחייניתו של תני הי"ד שהגן נבנה לזכרו.
שורי אמיר, שנשאה את הפרויקט על כתפיה, הנחתה את הטכס. ברכות נאמרו ע"י מר שמעון סוסן – ראש המועצה האזורית, הרב ירון, ורד סוקולובסקי ושורי. ילדי גן חרוב עם רותי רקדו לצלילי שירי ילדים מוכרים.
 
עירית הלוי ריגשה אותנו בסיפוריה על תני ה"ד. להלן דבריה:
"פעם היה כאן חדר האוכל הקטן, צריף ארוך וצר, שני טורים של שולחנות. פעמיים ביום – לפני הלימודים ואחריהם – באו ילדי בית-הספר לאכול בצריף את הארוחות שלהם.
כשאנחנו הגענו לכתה ד' כבר היינו גדולים ועברנו לאכול בחדר האוכל הקטן שהיה כאן.
בכל בוקר היה עלינו לסיים את פרוסת הלחם, הסלט והגבינה, לפני שהגיע האוטובוס לבית-הספר. מי שלא סיים את ארוחתו היא חיכתה לו בצלחת עד שחזר בצהריים. אנחנו, הקטנים, למדנו מהגדולים.
בין הגדולים היה תני.
יום אחד, בחיוך הקטנטן שלו ובלי מלים, גרם לנו לאחר לאוטובוס. מדי בוקר היה מאבק מי יחכה למי? אנחנו לנהג או הנהג לנו? הפעם זה הסתיים כשהאוטובוס נסע בלעדינו. תני הרגיע אותנו שזה בסדר, נלך ברגל.
אנחנו הקטנים צעדנו בעקבות הגדולים כשתני בראש. בדרך עברנו במאפיה (איפה שהיום חברת החשמל), חזרנו למוסך, לרפת, ואז הרחקנו לפרדס (איפה שהיום "צמד"). תני הראה לנו פרחים וחיפשנו ציפורים. היינו שמחים ומאושרים.
אחרי המסלול הארוך והזמן הרב הגענו לבית-הספר. המנהל, בפנים כעוסות, חיכה לנו כדי להעניש אותנו. הוא הכניס את כולנו למשרדו הקטן והדחוס לשיחה חינוכית. ממש פחדנו.
בחדר היו תלויים דגלי הוקרה של מקהלות, ימי ספורט ועוד אותות הצטיינות שהאדירו את שמו של המנהל. כדי להרגיע אותנו, בשקט רב, תני הטיל עלינו משימה. על כל ילד לבחור דגל ולספור את הפתילות המעטרות אותו. המנהל ישב על כסאו הגבוה מאחורי שלחן רחב ונשא דרשה חינוכית, כאשר מולו קבוצת ילדים נמוכים, שקטים ועסוקים. מיותר לציין שאיני זוכרת ולו מילה אחת מדבריו. את תני אני זוכרת.
גדול ממני רק בשלוש שנים, שקט, בעל חוש הומור, ידי זהב, מנהיג טבעי. הלכנו אחריו בשמחה ובביטחון.
 
באחד הטיולים המתישים טיפסנו באמצע הקיץ הלוהט על הר הכרמל. נשימתי הייתה קשה וכבדה בגלל האסטמה. תמיד הכריחו אותי להמשיך ולא לעצור באמצע העלייה. הפעם התמזל מזלי, תני היה המדריך שלנו. הוא אמר לי: "עלי לאט, עשי הפסקות קטנות להסדרת הנשימה, וכך נגיע למעלה". ליווה אותי, מעודד, מבין, אבל לא מוותר לי על הטיפוס. נעשה לי קל. זו הפעם הראשונה שטיפסתי עלייה תלולה וארוכה ואפילו נהניתי, וזאת בזכות תני.
 
עברו השנים וחדר האוכל הקטן נהרס. המקום שינה את צורתו והיה לגן משחקים ושעשועים. גן הזיכרון לתני אהרן הי"ד שנהרג במלחמת יום הכיפורים.
עדיין זהו מקום של שמחה לילדים שמשתוללים, נהנים ומשחקים יחדיו. לפעמים נופלים ובוכים, אבל לומדים להמשיך. כמו שאני זכיתי ללמוד מתני.
עירית הלוי
 
הרב ירון ברך:
כאשר החליטו להנציח את שמו של תני בגן משחקים, בחרו לשלב בו את הפסוק מתוך דברי הנביא ישעיהו (ט, ט): "לְבֵנִים נָפָלוּ וְגָזִית נִבְנֶה, שִׁקְמִים גֻּדָּעוּ וַאֲרָזִים נַחֲלִיף". לכאורה זהו פסוק אופטימי מאוד, אבל האמת היא שחבוי בתוכו המון כְּאֵב. קיר לבֵנים שנפל אפשר להחליפו, אפשר אפילו לבנות במקומו קיר של גזית, אבל את הלבֵנים שנפלו כבר לא ניתן להחזיר. שקמים שנגדעו אפשר לנטוע במקומם ארזים, אבל את אותם השקמים עצמם כבר אי אפשר יהיה לנטוע. אין נחמה על אותם שקמים שנגדעו, אבל אולי כשרואים את הארזים שגדלים באותו מקום זה קצת מחזק את הלב.
חבריו ומוקירי זכרו של תני חברו יחדיו, כל אחד תרם מכשרונו ומאהבתו, ונבנה גן משחקים יפה ואישי, אשר אין כמוהו להנציח את אהבת החיים שהיתה לתני. הגן שוקק חיים בכל ימות השבוע, ובמיוחד בשבת אחר הצהריים, כשכל הילדים מקפצים על המתקנים, וההורים יושבים, משוחחים ומסתכלים. מעין קסם שורה על המקום הזה, והוא גם המקום הנוח ביותר בקיבוץ לשבת בו ולחוש את הרוח הנושבת. גם כשחם מאוד בחוץ, בגן הזה תמיד יש רוח חרישית נעימה.
הזמן חלף, הגן התיישן, והמתקנים כבר לא עמדו בתקן החדש של מכון התקנים. בעצה אחת עם אורה הוחלט לקיים גם בגן הזה עצמו את הפסוק: "לְבֵנִים נָפָלוּ וְגָזִית נִבְנֶה, שִׁקְמִים גֻּדָּעוּ וַאֲרָזִים נַחֲלִיף". אין ספק שהמהלך מלווה בכאב: נכון שהגן הזה עכשיו הרבה יותר משוכלל, וכנראה שהמתקנים גם הרבה יותר בטוחים, אבל ישנו חשש שמא המימד האישי שהיה לגן ייעלם לו.
התשובה לכך היא בדיוק אותו שלט שנשאר עומד על תילו באמצע הגן: "שִׁקְמִים גֻּדָּעוּ וַאֲרָזִים נַחֲלִיף". גם אם הגן יתמלא בארזים, זהו רק מעין תחליף לשקמים שגודעו. את השקמים עצמם אנחנו לא שוכחים, וגם הארזים היפים והחזקים הם רק תזכורת לאותם שקמים שנגדעו.
הבחירה להנציח את שמו של תני בגן שעשועים שבו ילדים משחקים וצוחקים, וסבים וסבתות יושבים על ספסלים בצד, מהווה נחמה פורתא, כאותה נבואת נחמה של הנביא זכריה (ח, ד-ה), אשר רצה לנחם את בני ישראל ששבו מגלות בבל ובכו את החורבן הגדול שהם ראו. אמנם את הגלגל אין להשיב לאחור, אבל אפשר לשאוב עידוד משמחת החיים שממשיכה במקום הזה: "עוֹד יֵשְׁבוּ זְקֵנִים וּזְקֵנוֹת בִּרְחֹבוֹת יְרוּשָׁלִָם וְאִישׁ מִשְׁעַנְתּוֹ בְּיָדוֹ מֵרֹב יָמִים, וּרְחֹבוֹת הָעִיר יִמָּלְאוּ יְלָדִים וִילָדוֹת מְשַׂחֲקִים בִּרְחֹבֹתֶיהָ".
 
ורד, מזכירת הקבוצה, הוסיפה:
הרעיון לבניית גן משחקים חדש לזכרו של תני הי"ד עלה לפני למעלה משנה.
בעזרת ראש המועצה, מר שמעון סוסן, בשיתוף פעולה מלא של יובל – האחראי על האגף המוניציפאלי במועצה, ובשיתוף אנשי מקצוע פנימיים וחיצוניים הגענו למעמד המרגש של חנוכת גן המשחקים.
לכל אחד ואחד מהשותפים לעשייה אשלח את ברכתי, אך ברצוני לציין היום שתי נשים יקרות.
הראשונה אורה אהרן, חברת בארות-יצחק ואמו של תני ז"ל. אורה – הקו שהנחה אותנו מהרגע הראשון היה שביחד איתך ובהסכמתך הפרויקט הנפלא הזה יצא לאור. ידענו שזה לא פשוט, אך בכל זאת, תוך כדי הידברות ושיתוף פעולה מלא בינך לבין העוסקים במלאכה יצרנו גן משחקים לתפארת. אורה, תודה.
והשנייה – שורי אמיר, שכחברת מזכירות לקחה על עצמה את הטיפול בפירוק הגן הישן ובנייתו מחדש.
שורי, כאן לפנייך היום חלום שהתגשם. רעיון שיצא אל הפועל. אמנם התהליך היה ארוך ולא תמיד פשוט. למדת מהי בירוקרטיה, למדת לעבוד מול אנשי מקצוע, נפגשת עם אכזבות בדרך וגם עם הפתעות.
על כך יישר כח גדול.
תודה לכולם וערב טוב. 
את מסכת הברכות חתמה שורי:
 
ברוכים הבאים. ראש המועצה- שמעון סוסן, מנכ"ל המועצה – יוסי אלימלך, ראש האגף המוניציפאלי- יובל לובטון, אורחים נכבדים וחברי בארות יצחק היקרים.
אני נרגשת לעמוד לפניכם היום ולומר: לפעמים חלומות מתגשמים.
לפני כ- 35 שנה למשפחת אהרון היה חלום, להנציח את תני ז"ל בדרך ייחודית שתהלום את אופיו, בדרך שלא הייתה מקובלת, במיוחד במוסכמות של בארות יצחק דאז. הם התעקשו על הנצחה אישית בדמות גן משחקים לילדי בארות יצחק, ומצאו אנשים טובים שנרתמו למשימה. אני אזכיר מקצת השמות ששמעתי עליהם ומראש מבקשת סליחה אם אפספס מישהו. מנחם ערמון ז"ל , איתן לוי, אברהם פולובין, ערן וולקובסקי , זוהר פולובין, יפת שדיאל והמסגרייה שלנו תרמו מיכולותיהם לגן הייחודי שקם בתוך חורשת האורנים. סוקו לקח על עצמו את כל נושא התחזוקה ועסק בו במסירות שנים רבות.
גם למזכירות החדשה, שנכנסה לכהן לפני כשנה ורבע, היה חלום. היא ביקשה להביא את גן תני למצב תיקני ובטיחותי. אם חשבנו בהתחלה להחליף מספר מתקנים או לתקן אותם לפי הצורך, מהר מאד הבנו שמול התקנים המחמירים ידינו כבולות. מר יובל לובטון נרתם למשימה במלוא הנכונות והמרץ, הגיע לגן והסביר לנו בסבלנות רבה מה כרוך בתהליך שדרוג הגן. כמובן שהתאכזבנו מהעובדה שיש צורך לגרד את כל השטח, אך הבנו שהגיעה השעה ומה שיובל יגיד "נעשה ונשמע". המועצה דאגה לשלוח לנו את אדריכלי הנוף, אפי ושרון, שסיירו בגן וישבו איתנו, וברגישות רבה ביקשו לעצב את הגן שיענה על הצרכים שלנו. הם הבינו שחשוב לנו לשמור על מראה ייחודי, לא סתם עוד גן משחקים, ואם אפשר – להיצמד למראה העץ.
אז נכנס אייל והצוות מהמועצה לתמונה – כל כך חביבים ומתחשבים, פירקו את המתקנים, ניקו את השטח, פיזרו מצע, בנו שבילים, הניחו את האבנים המשתלבות ולבסוף פיזרו את השושומית. נראה היה לנו ששטח הגן קטן מלהכיל את כל המתקנים שחלמנו עליהם. שלום מוצפי מחברת "פיברן" הרגיע אותנו ואמר שנסביר לו מה אנחנו רוצים והוא ימצא את הדרך להכניס את המתקנים לגן. לפני שניתן היה להשלים את התקנת המתקנים היינו מחויבים בגידור לאורך השבילים שיש בהם גישה לכביש. ידידנו מנחם אהולה נצמד למראה העץ המיוחד ובשיא זמן עולמי השלים את הגדר המקסימה. עיניכם הרואות – יצא גן לתפארת.
אני רוצה להביע את תודתנו למספר אנשים שהיו מעורבים בפרויקט ותרמו להצלחת המשימה.
תודה לחברי המזכירות, במיוחד לנחום, ורד ואסנת על העידוד והאמונה. לעפרה ומנחם על הצילומים. ליעקב על ניקוי האנדרטה.
ליובל לובטון – שהסביר ובדק, הציע רעיונות ופתרונות והיה קשוב לכל שאלה ובקשה.
לאפי ושרון – שבסבלנות ובמחשבה רבה תכננו את המראה החדש והייחודי.
לאייל – הקבלן של כל העסק, שהרגיע והשקיע ותמיד בחיוך.
לשלום – ששאל: "מה אתן רוצות? זה עלי "- הבטיח וקיים.
למלכה – על התמיכה והעידוד ועל שתרמת מניסיונך המקצועי וטביעת העין הייחודית שלך.
למילה – ביצועיסט אמיתי – על אף המצב הבריאותי, דאגת ועזרת בדיוק איפה ומתי שצריך.
למנחם אהולה- אין אנשים כאלה, צריך גדר, יש גדר. צריך פח – הופ, יש פח...
אחרון חביב –לסוקו על מסירות ודאגה שכבר לא מוצאים בימינו. תודה רבה רבה!
ותודה לכל המלאכים שהיום בהתרעה כה קצרה עזרו בחיוך להרמת הטכס: עוזי, דוד, רוברט, קרן, אסתר, גבי, צבי, ודוד אדרי.  אין כמוכם! כן, לפעמים חלומות מתגשמים במיוחד בעזרת חברים ואנשים טובים באמצע הדרך.
 
מהאגף החברתי
·        בדיון שהתקיים בנושא שעות פתיחת ענפי השירות ביום שישיהוחלט שבשעון חורף ענפי השירות יהיו פתוחים עד השעה 13:00 (כלבי, מחסן בגדים וענף המזון).
·         עם יציאתו של מאיר מכלוף לעבודת חוץ נדרשנו לחלק את התפקידים שהיו באחריותו.       
          תפקיד הפרט שהיה באחריותו של מאיר ביחד עם ורד עובר לאחריותה של שורי אמיר.  
          פניות בנושא עובדים זרים ומרפאת שיניים – עדיין בטיפולו של מאיר.
·        לפי החלטות האסיפה התבקשנו למנות צוות שיביא הצעה בנושא הוותק.
          את הצוות תרכז אסנת שניאור וישבו בו שלמה הלוי ואיקה שניאור.
·        אי"ה בין התאריכים י' – י"ט בכסלו 17/11-26/11 אהיה בחו"ל.
          בתקופה זו ניתן לפנות אל שורי / שמוליק.
בשורות טובות,
ורד סוקולובסקי.
 
 
אסיפת חברים
תתקיים בע"ה ביום שני ח' בכסלו תשע"א, 15.11.10
בשעה 21:00 בחדר האוכל
על סדר היום:
1.       דיווח ואישור מאזן 2008 , 2009 - בהשתתפות אלי בירנבאום, ברית פיקוח
2.       סיכום תמחירי - 9 חדשים 2010
במידה ולא יהיה מספר נוכחים כנדרש לשם קבלת החלטות, תתקיים אסיפה נדחית חצי שעה לאחר פתיחת האסיפה והחלטות תתקבלנה בכל מספר נוכחים שיהיה.
נשיאות האסיפה
 
לסרינה אנגלנדר
ולכל המשפחה
השתתפותנו מרחוק באבלך
במותו של האבא
ג'רי ג'קובסון ז"ל
בנחמת ציון וירושלים תנוחמו
 
 
גאוות יחידה
"בכנות על הכן" - תערוכת ציורים
 
"בכנות על הכן " תערוכת ציורים שהיא כולה פרי יצירתי. בכנות: מתקשה להגות זאת, מרגישה שמשהו חדש שאותו אני רוצה יותר מכל מקבל אסמכתא.
את אהבת הצבע רכשתי מכמה כיוונים שהובילו אותי לחלום ולרצות לצייר, אני לא ציירת כמו שנהוג לומר, אני מציירת בצבעים חזקים את שאני רואה וחשה. בקיצור: מה שהלב מסכים לראות בצבע.
בציורים יש צבעים רכים שהם הבסיס, ויש מים, אדמה ופרחים ועצים שיש בהם שורש וגזע ועלים ופירות, ויש אנשים ודמויות המביאות איתן טעם ועוצמה, וריחות ומראות – תמונה ענקית ססגונית.
כך גם אני: ילידת חשון/נובמבר בת יובל ושנה מתחילה עשור חדש שיש בו עולם יפה ובתוכו אני מורכבת מאשה, אמא, סבתא חברה - בועטת, זועקת, נינוחה וחוזר חלילה.
ומה מלבד הציור? יש לי חברה להפקת אירועים - "אורית"
הניסיון שרכשתי מול עשרות לקוחות לימד אותי יותר מכל שיצירתיות, יוזמה, דמיון, ראייה מרחבית ושאר רוח המביאים עימם תוצאה אחרת ייחודית, הם כלי היצירה אותם אני לוקחת במארז ייחודי והם אלו היוצרים את היכולת להביא הצלחה ואווירה של התרוממות רוח בכל אירוע.
תמיד שמחה לתת את הנשמה ואת הלב לכל אחד ואחת, מי בצבע ומי במילה.
התערוכה תתקיים במסעדת "מוזה", גן השלושה מיום ראשון  7/11 ועד יום חמישי 6/1.
שעות הפתיחה מ-12:00 עד 22.00
                                                                     באהבה,                                                     
                                                                  אורית נצר, עין הנצי"ב
                                                                                 
                                                                                      מתוך אתר הקיבוץ הדתי
מוזמנים בחום לבקר אם אתם באזור או אפילו בנסיעה מיוחדת
 
 
 
לקראת החורף
בחרתי לציין מספר נקודות חשיבות על חיסון נגד שפעת.
הכתבה המלאה נמצאת באתר שירותי בריאות כללית clalit.co.il.
שפעת החזירים
חיסון נגד שפעת אינו יכול לגרום להופעת המחלה מכיוון שהוא מורכב מנגיף מומת. .
החיסון מבוסס על שלושה נגיפים שונים, ובכל שנה נבחרת השלישייה המתאימה על פי תחזית התחלואה לשנה שלאחר מכן. לכן חשוב להתחסן מדי שנה, כי מדובר בחיסון שונה.  הרכב החיסון השנה כולל כיסוי גם נגד
רופאי המשפחה שומעים לא פעם מלקוחותיהם את המשפט הבא: "בשנה שעברה חוסנתי נגד שפעת, ואל תשאל מה היה לי אחרי זה, נהייתי חולה לגמרי". כאמור, החיסון לא יכול לגרום להופעת המחלה. אם מישהו חלה בשפעת לאחר החיסון, אין לכך כל קשר לחיסון, וככל הנראה המחלה כבר דגרה אצלו לפני שקיבל חיסון נגד שפעת והיא הייתה מופיעה גם אילולא התחסן.
למי חשוב להתחסן נגד שפעת?
חיסון נגד שפעת חשוב לכולם, כולל כולם ובלי יוצא מן הכלל.
ולמי במיוחד חשוב לקבל חיסון נגדשפעת? 
לאנשים שכבר מלאו להם 65 שנים ולאנשים שסובליםממחלות כרוניות. החיסון מומלץ במיוחד גם לנשים הרות ולנשים אחרי לידה, לאנשיםהמצויים בסביבת קשישים ולאנשי מקצוע המשרתים חולים. נוסף על כך, מומלץ לחסןתינוקות מגיל חצי שנה וילדים עד גיל חמש, מכיוון שהם נמצאים בסיכון מוגבר לפתחסיבוכים של שפעת, בעיקר דלקת ריאות ודלקת אוזניים.
אני אישית גם ממליצה על החיסוןלבני משפחה, הוריםומטפלות של ילדים קטנים בסיכון גבוה [אסטמה, דלקות וירליות חוזרות]ולבגירים .
ניתן לקבל אותו בכל השעות שבהן ריקי נמצאת במרפאה , חינם וללאנוכחות רופא.
                                                                                       שיהיה לנו חורף נעים ובריא,
 ד"ר ליאורה
 
 
לסבתא רבתה עדינה וולף
לסבתא וסבא מלכה ויגאל אנגלנדר
מזל – טוב
בהולדת הנין-הנכד
בן למרים ומשה אנגלנדר בבנימינה
תזכו לגדלו בשמחה ובנחת
 
 
 
 
ביום ראשון הקרוב, ז' בכסלו, 14.11.10
בשעה 21:00   בבית שפירא
בואו לשחק וליהנות
 
כניסה מגיל תיכון
ועדת תרבות
 
 
 
 
לסבתא רבתה חיה פרידמן
ולכל המשפחה
מזל – טוב
בהולדת הנינה
נכדה לבתיה ז"ל ושלמה רוף
בת לתחיה ומשה רוף בעלי
טוב ינחיל בני בנים
 
 
  

שלום לכולם,
 
ועדת שמיטה ממלכתית
באיחור של שנתיים, אבל עדיין בבחינת "מוטב מאוחר מאשר בכלל לא", התכנסה השבוע לראשונה "ועדת השמיטה הממלכתית". ע"פ חוק שיזם הרב יצחק לוי בכהונתו בכנסת הקודמת, הקים שר החקלאות ועדה בראשות הרב הראשי לישראל, ובה חברים אבשלום דולב (טירת צבי) ודובי מילר (מעלה גלבוע) כנציגי התאחדות חקלאי ישראל, ויחד עימם שותפים בוועדה נציגי משרדי ראש הממשלה, החקלאות, האוצר והתמ"ת, ומפעילי "אוצר בית דין". צביקי פורת - מרכז מח' משק בקיבוץ הדתי, ונחמיה רפל משתתפים בדיוני הוועדה כמשקיפים, ובכך מעצימים את משקל הקבה"ד ומעורבות התנועה בנושא בכל שלביו – יוזמת החוק, מינוי הוועדה, התכנסות לישיבה וקידום הנושאים שעל סדר היום – וזאת לאור החשיבות הגדולה שאנו רואים בנושא בכל היבטיו התורניים, חקלאיים, חברתיים וכלכליים, בבחינת "תורה ועבודה".
 
מפעלות – שר החינוך
כ- 25 נציגי ארגונים המסונפים ל"מפעלות הציונות הדתית", (ארגון שביסודו הרעיון של איחוד ושילוב ידיים של כלל  המפעלים, הארגונים והמוסדות של הציונות הדתית), נפגשו עם שר החינוך גדעון סער וראשי משרדו, להצגת הפעילות הענפה של המגזר בתחום החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. היו שם נציגי: תנועת "עוז" המטפלת בילדים בגילאי 5 עד 9; הגרעינים התורניים בערים ובעיירות הפיתוח; "לאורו נלך"; "בניין שלם"; "מרימים את הדגל", ועוד רבים וכן טובים. בפתח הישיבה אמר השר: "אני מאנשי ה"בעד", ואני בטוח שרוב הציבור החילוני תומך בחיזוק החינוך לארץ וליהדות. ילדים למשפחות מסורתיות אינם חייבים ללכת לחינוך הממלכתי דתי כדי ללמוד יותר על המורשת והמסורת, ואנחנו צריכים לחזק את הכלים העומדים לרשותנו בתחום זה בכל בתי הספר ובכל המדינה." בקשב רב האזין השר לתיאור הפעילויות השונות של "דור הכיפות הסרוגות", והוא ביקש שנמשיך להשקיע לחיזוק החינוך הממלכתי-דתי ולמניעת זליגת תלמידים אל החינוך החרדי הלא-ממלכתי, שסופו היבדלות מהמדינה ומוסדותיה בצד חיים של עוני. דגש נוסף שם השר על מפגשי שיחה ולימוד של חילוניים ודתיים.
 
סיור תנובה
אנשי תנובה, בראשות היו"ר זהבית כהן-יוסף והמנכ"ל החדש אריק שור, נענו להזמנתו של זאב (ולוולה) שור, מזכיר התק"צ, וירדו ליום סיור בישובי חוף אשקלון והנגב המערבי. לסיור הצטרפו פעילי התק"צ וראשי ארגוני הקניות הקיבוציים, ונוצרה הזדמנות נפלאה לשיחות בלתי-פורמאליות בין השותפים לתהליך ייצור החלב ומוצריו. צביקי פורת ניצל היטב את הזמן: באוטובוס שבו נסעו כולם, ובצידם של האתרים בהם ביקרנו, הוא שוחח בשקט עם השותפים בחלוקת מכסות החלב וקביעת מחירו, ורקם תוכניות ומהלכים כדי להביא למשקים את ההכנסה המקסימאלית.
 
אולפני עברית
לאחרונה נפתחו בקיבוץ הדתי שני אולפני עברית; בקבוצת יבנה ובקיבוץ שדה אליהו. כ- 60 תלמידים שהגיעו בעיקר מדרום אמריקה, ארה"ב ומערב אירופה, השתלבו בכיתות הלימוד בהצלחה רבה והם מתמידים בתוכנית. מנהל פעילות האולפנים בקיבוץ הדתי, ג'וני קרדש (שדה אליהו), מציין את שביעות רצונו מהעובדה שחלק ניכר מבוגרי האולפנים עולים לארץ, מתגייסים לצה"ל ומשתלבים בתוכניות המשך, כגון גרעין צבר. 
 
יג"ל – "השומר החדש"
הפעילות החדשה במסגרת שנת שירות לפני הצבא – "השומר החדש" – תידון בעז"ה בישיבת המזכירות המורחבת שתתכנס בשבוע הבעל"ט ב"חצר ראשונים" בדגניה. השבוע נערכה פגישה בלשכתו של מר חיים בן-עמי, ראש האגף החברתי-ביטחוני במשרד הביטחון, בה נטלו חלק עדי שגיא, מרכז מחלקת י"ג וביטחון במזכירות הפעילה, ונחמיה רפל, שנועדה לבחון את האפשרות להגדיל את המכסה המאושרת של מתנדבי יג"ל למשימה זו. לצערנו, אילוצי כוח-אדם של צה"ל אינם מאפשרים לנו לקלוט את כל המעוניינים בהתנדבות, ואנו פועלים בתחום זה בראייה לטווח ארוך.
נחמיה הצטרף השבוע להורים וחברי ועדות צעירים שביקרו בשטח את מתנדבינו ב"שומר החדש", המפוזרים בשלושה גרעינים: בקיבוץ גלעד, בקיבוץ רמת יוחנן ובמושב ציפורי ועמד מקרוב על המשימות אותן הם מבצעים ועל תנאי המגורים. לאחר שיעור קצר על ענייני דיומא בפרשת השבוע נפרד מהם.
                                            שבת שלום,
נחמיה רפל
וחברי המזכירות הפעילה
 
 
לסבתא וסבא טובה ומשה רזניק
ולכל המשפחה
מזל – טוב
בשמחת נישואיה של הנכדה
יערה עם יאיר בראון
בת רונית ויהודה ירמות
שיהא זה בנין עדי עד
 
 
 
 
השיעור בפרשת השבוע יינתן ע"י יששכר ברמן 
אחות תורנית: אריאלה פלדמן - פלאפון 61999
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
לנהגות / נהגים
א.      להלן הכתובת המעודכנת של סדרן הרכב הממוחשב:
ב.      ביום שני הקרוב 15.11.10 תוחלף משאבת הסולר בתחנת הדלק המקומית ולצורך זה תושבת התחנה למשך אותו יום.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
ניחום אבלים
למעונינים לשלוח דוא"ל תנחומים או לנחם טלפונית, להלן כתובתה של סרינה ומספר הטלפון:
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
ראו, הוזהרתם !
לאחרונה התבצעו פריצות לכלי רכב בחניות המתחם המסחרי. אנא, אל תשאירו חפצי ערך ברכב בעת עריכת הקניות.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
 
חוזרים לפעילות לילדי א' – ו' והוריהם
במוצאי שבת מיד אחרי ההבדלה
בבית הכנסת
אסתר פורשר / ועדת חינוך
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
 
 
 
AtarimTR