ידיעון 2703 פר' ויחי

 

בס"ד י' בטבת תשע"א
 
פרשת ויחי
 
16.17
הדלקת נרות
08.00
תפילת שחרית
16.25
מנחה, קבלת שבת, ערבית
       דרשת הרב 
10.30
שעור בפרשת השבוע – במועדון
שעור במשניות - בשטיבל  
18.00
סעודת שבת בחדר האוכל
11.00
סעודת שבת בחדר האוכל
 
 
12.30
שעור בפרקי אבות לנשים - במועדון
 
מכונת השטיפה פועלת
 בשעות 19.00 – 21.00
13.00
מנחה גדולה
15.30
שעור בדף יומי
16.00
מ נ ח ה
 
 
17.19
ערבית, הבדלה, קידוש לבנה
 
 
 
בית מדרש אבות ובנים – בית הכנסת
 
 
 
זמני התפילה במשך השבוע
 שחרית א' ג' ד' ו'               06.00
 שחרית ב'  ה'                   05.50
 מנחה ברחבת חדר האוכל    13.30
 מנחה בבית הכנסת            16.30    
 רבע לערבית                     19.45
 ערבית                            20.00
 
עונג שבת לילדים בשעה 10.30
 
    כיתות א'-ג'  -  אלישבע בן-דוד
 
    כיתות ד'-ו' -  שורי אמיר
 
 
 
לוח השבוע
 
יום ראשון
19.00
שיעור: גדולי המחשבה הישראלית
חדר עיון
21.00
שיעור משניות ע"ש שימי לע"נ חברי בא"י
חדר עיון
יום שני
17.30
התעמלות לגברים
בית שפירא
21.00
ישיבת מועצה
חדר עיון
יום שלישי
08.30
בית מדרש לגמלאים
 מועדון
19.30
התעמלות לחברות
בית שפירא
20.30
התעמלות לחברות
בית שפירא
יום רביעי
17.30
צ'י קונג לבגירים
מועדון
18.30
מפגש ערבית לבגירים
מועדון
יום חמישי
 
שיעור ניצוצות מהדף היומי לא יתקיים
 
יום שישי
06.30
שיעור בדף יומי
חדר עיון
 
השיעור בדף היומי מתקיים בכל ערב אחרי ערבית בחדר עיון
 
                   ק ר א ת ?                                                    מ ח ז ר ת !
 
 
 
 
במסגרת מערכת הידיעון קיימת בינינו תורנות באחריות למדור זה וזה אומר למצוא מישהו שחווה חוויה מעניינת כלשהי בשבוע החולף, אולי אירוע משפחתי משמח, מרגש, או כל נושא אחר שבו הוא רוצה לשתף את הקוראים. השבוע הגיע תורי והחלטתי להשתמש בזכותי ולכתוב בעצמי.
כמעט בכל שבוע אני תוהה האם אוכל להפיק ידיעון מעניין ומשמעותי והרבה פעמים עד יום חמישי אני לא יודעת אם יהיה ומה יהיה. בדרך כלל בסופו של דבר מצטבר חומר וביום שישי אתם מוצאים את הידיעון בתא הדואר – לעתים מוקדם ולעתים מאוחר יותר - תלוי בשיגעונות של מכונת הצילום שלאחרונה עשתה לי לא מעט צרות דווקא ביום שישי הלחוץ.
הידיעון הוא של כולנו ואשמח מאוד אם תהיינה יותר כתבות ביוזמה של החברים ולא רק ביוזמת המערכת.
דבר נוסף שחסר לי הן תגובות, ביקורת בונה ואפילו לעתים קצת פרגון. פה ושם יש מגיבים אבל הם קומץ ורוב הציבור פשוט לא מגיב. לי זה חבל מאוד.
Yedion@beerot.co.il או שימו בתא הדואר של הידיעון בחדר הדואר.אז שלפו את העט או את המקלדת ושלחו את יצירותיכם לכתובת:
בתודה מראש,
עדנה
מה בגיליון?
·         פינת ההלכה – הרב ירון
·         שבת לצעירים – שולי גל
·         פרויקט לעד – המועצה האזורית
·         האגודה למען החייל – רחל פלינט, זהבה שניאור
·         תרבותנו – אסתר פורשר/אורטל לנדה
·         בקיבוץ הדתי – עמוד"שבועי
·         בגיל הרך – דקלה שניאור
·         ישיבת מועצה – אביעד ישראלי
                                           כלבו דף ולוחות זמנים
                                                                 קראו בנעימות !
המערכת
 
 
     נר זיכרון !
     חיים ליבוביץ ז"ל – ט"ו בטבת תשנ"ב
 
 
פינת ההלכה
 
עשרה בטבת בערב שבת
בעשרה בטבת התחיל המצור של נבוכדנצר מלך בבל על ירושלים, ומזה נמשך חורבן בית המקדש הראשון, כפי שכתוב (מלכים ב, כה, א-ב): "וַיְהִי בִשְׁנַת הַתְּשִׁיעִית לְמָלְכוֹ (=למלכות צדקיהו) בַּחֹדֶשׁ הָעֲשִׂירִי בֶּעָשֹוֹר לַחֹדֶשׁ בָּא נְבֻכַדְנֶאצַּר מֶלֶךְ בָּבֶל הוּא וְכָל חֵילוֹ עַל יְרוּשָׁלַם וַיִּחַן עָלֶיהָ וַיִּבְנוּ עָלֶיהָ דָּיֵק סָבִיב. וַתָּבֹא הָעִיר בַּמָּצוֹר עַד עַשְׁתֵּי עֶשְׂרֵה שָׁנָה לַמֶּלֶךְ צִדְקִיָּהוּ". לכן תיקנו חז"ל צום ביום זה. לאחר קום המדינה קבעה הרבנות הראשית לישראל את צום עשרה בטבת גם כיום הקדיש הכללי לזכר הנספים בשואה שיום פטירתם לא נודע.
צום עשרה בטבת הוא הצום היחיד מבין ארבעת הצומות שיכול לחול ביום ששי, וגם זה די נדיר. בפעם האחרונה שזה קרה היה זה בשנת תשס"א. שאר הצומות לעולם לא יחולו ביום ששי: שבעה עשר בתמוז ותשעה באב יחולו תמיד באותו יום בשבוע (בהפרש של שלושה שבועות זה מזה), ויהיה זה תמיד אותו יום בשבוע שבו חל היום הראשון של פסח באותה שנה. ומכיוון שהכלל אומר 'לא בד"ו פסח', (=פסח לעולם לא יחול בימים שני, רביעי או ששי), הרי שהצומות האלה לעולם לא יחולו ביום ששי.
צום גדליה הוא תמיד יום לאחר ראש השנה, ומכיוון שראש השנה לעולם לא יחול ביום רביעי, שהרי 'לא אד"ו ראש', (=ראש השנה לעולם לא יחול בימים ראשון, רביעי או ששי) הרי שגם צום גדליה לא יחול ביום ששי.
מעניין לציין שהבית יוסף (אורח חיים סימן תקנ) כתב בשם האבודרהם (שחי במאה ה-14 בספרד) שמכיוון שכתוב (יחזקאל כד, ב) בקשר לעשרה בטבת "בֶּן אָדָם כְּתָב לְךָ אֶת שֵׁם הַיּוֹם אֶת עֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה סָמַךְ מֶלֶךְ בָּבֶל אֶל יְרוּשָׁלִַם בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה", והנביא חוזר פעמיים על הביטוי 'בעצם היום הזה', ביטוי אשר נאמר גם בקשר ליום הכיפורים, הרי שאפילו אם יחול עשרה בטבת בשבת, הוא אינו נדחה - ויצומו בשבת, כמו ביום הכיפורים.
אמנם ה'בית יוסף' עצמו דוחה את הדברים האלו, ולהלכה זה לא רלוונטי כי ע"פ הלוח הקבוע שלנו עשרה בטבת לא יחול בשבת, אבל זה ממחיש את חשיבות הצום. אגב, משום מה לפעמים מתייחסים לצומות כהמלצה בלבד, ואין הדברים כן. מדובר בדין דרבנן, ולחלק מהפוסקים תקנת נביאים – שהוא חמור יותר מחנוכה שאותו חגגנו בשבוע שעבר! וכבר אמרו חז"ל (תענית ל, ב) על הפסוק: "שישו את ירושלים וגילו בה כל אוהביה, שישו איתה משוש כל המתאבלים עליה" – כל המתאבל על ירושלים זוכה ורואה בשמחתה.
יש לדעת כי הצום אמנם מסתיים עם צאת הכוכבים, ואולם מפני קדושת השבת אסור לאכול ולשתות שום דבר עד לאחר הקידוש. מכיוון שסעודת ליל שבת בחדר האוכל אינה מתחילה מיד לאחר התפילה, והקידוש חייב להיות במקום שבו אוכלים סעודה, (כפי שכתוב בשו"ע או"ח רעג, ה) לכן הרוצה לקדש בביתו ואח"כ לאכול בחדר האוכל צריך לאכול בביתו לאחר הקידוש לפחות כזית לחם או עוגות (וכמובן, לברך לאחריהם ברכת המזון או 'על המחיה'), שהרי אין קידוש אלא במקום סעודה. הערה זו נכונה, כמובן, לכל שבת - לגבי קידוש בערב כמו גם לגבי קידוש ביום.
 
הרב ירון
 
 
 
 
 שבת צעירים
בשבת פרשת בא, ב'-ג' בשבט, 7-8/01/2011, תתקיים שבת לצעירי הקבה"ד בעין גדי.
השבת מיועדת לצעירים (רווקים/זוגות) בגילים 20-40.
הרב יואל בן נון יתארח ויעסוק בנושא: עיצוב דמותן החברתית והדתית של קבוצותינו בעתיד (כיצד רוצים צעירינו לראות את החברה בעתיד? היכן ירצו לגדל את ילדיהם?).
מס' המקומות מוגבל (47 חדרים).
בשנה שעברה נרשמה שבת מוצלחת ביותר (הצעירים שהשתתפו ביקשו במוצ"ש לקיים מיד שבת נוספת...)
פרטים נוספים לגבי התכנית, העלות וכו' - בע"ה בקרוב.
מי שמעוניין נא לפנות אלי.
שולי – ועדת צעירים
                         
 
 
פרויקט "לעד"
מתנדבים למען מיצוי זכויות ניצולי השואה
במסגרת פרויקט משותף בין המשרד לגמלאים לבין הסוכנות היהודית ואגף הרווחה במועצה האזורית חבל מודיעין, אנו מחפשים מתנדבים המוכנים לתת מעצמם ומזמנם למען ניצולי השואה החיים בישראל במטרה לעזור להם בניצול זכויותיהם וללתת להם הזדמנות לספר את סיפורם האישי ולהעביר אותו לדורות הבאים.
המתנדבים יעברו הכשרה מקצועית חד-פעמית בת 6 שעות, לשם התקשרות נכונה עם ניצולי השואה.
הדרישות מהמתנדבים:
·        התחיבות למספר מפגשים אישיים עם ניצולי השואה.
·        יכולת הקשבה
·        אמפטיה וסבלנות לקשישים.
·        יכולת להתמודד עם מילוי טפסים
·        הסכמה ויכולת להתחייב למשך זמן הפרויקט.
לפרטים נוספים ושליחת בקשה להצטרפות לפרויקט, פנו אל:
מירית חצרוני – רכזת המתנדבים במועצה האזורית, טלפון 9722888, שלוחה 8147
www.jewishagency.org/laad אתם מוזמנים לבקר באתר הפרויקט:
 
 
  
האגודה למען החייל סניף פתח תקווה
באגודה למען החייל התחילה התרמה במסגרת "שירותרום", אולם מדיניות באגודה כיום היא שכל סניף שלה צריך לדאוג בעצמו למימון הוצאותיו. אנחנו, זהבה שניאור ורחל פלינט פעילות במזנון של האגודה במזנון לחיילים בצומת סירקין שבפתח-תקווה. כשאנו זקוקות להחלפה מצטרפות אלינו לעתים חברות נוספות. 
המזנון, הנמצא על אם הדרך, מספק לחיילים העוברים שם בדרכם דרומה סעודה קלה בדמות פיתות וסלטים, לפעמים גם פלאפל, משקה קר או חם ועוגות (בחנוכה – גם סופגניות). כל זה יחד עם חיוך, אינפורמציה על קווי האוטובוס העוברים ושעות ההגעה שלהם לצומת וברכות לדרך צלחה. המזנון פתוח משבע בבקר עד רבע לפני ארבע אחה"צ. המתנדבות עובדות בזוגות, בשלוש משמרות, כל אחת שלוש שעות וכמובן בהתנדבות. המצרכים המשמשים אותנו בעבודה נתרמים בחלקם ע"י מאפיות, מפעלים וכדו' ובחלקם נרכשים בכסף, ולשם כך אנו מתרימים. הסניף בפתח תקווה פעיל גם בתחומים אחרים כגון דאגה לחיילים בודדים המתגוררים בפתח תקווה וכו'.  
תגובות החיילים המגיעים למזנון הן בדרך כלל נלהבות. גם אזרחים העוברים שם מביעים הרבה פעמים אמפטיה ועידוד לפעילותנו, כך שאנו מרגישות שהפעילות חיונית ועונה על צורך ממשי הקיים אצל חיילים הנמצאים בדרכים.
אנו נשלח השבוע ילדים לבתי החברים לצורך התרמה ואנו מקוות שתיענו בשמחה וברוחב לב. 
                                          זהבה ורחל
 
 
 
ת ר ב ו ת נ ו
ערב זיכרון – י' בטבת
במוצאי שבת הקרובה, בשעה 20.30 בחדר האוכל
נקיים ערב זיכרון ליום הקדיש הכללי שחל השבת.
הנחייה: בני הנוער שיצאו במשלחות האחרונות לסיור בפולין
                           בתכנית: סיפור מסעו של שמוליק ברוכי למחנות ההשמדה
                                       במסגרת "עדים במדים" - משלחת של קציני צה"ל.
                                       קטעי קריאה, נגינה, סרטים.
כל הציבור מוזמן !
 
אסתר פורשר – ועדת חינוך
אורטל לנדה - ועדתרבות
 
 

שלום לכולם,
 
גרעין לקיבוץ הדתי
במילים אלה נפתח מכתב שהתקבל במשרדנו:
אנחנו קבוצת שמיניסטים מירושלים וסביבתה, הלומדים בתיכונים דתיים שונים בעיר. אנו עומדים בפני צומת חשובה בחיינו בו נצטרך להחליט על המשך סגנון חיינו כנוער דתי וציוני. אנו מעוניינים להתגייס אי"ה לשירות צבאי ויחד עם זאת לפתח לפניו ובמהלכו את ערכינו הדתיים. אנו מרגישים שהמכינות המוצעות לנו כיום אינן תואמות את הצרכים שלנו משנת טרום שירות צבאי. היינו מעוניינים לבדוק אפשרות לבניית מסגרת דתית ציונית במסגרת הקיבוץ הדתי, משום שבתנועה הקיבוצית הדתית ישנו דגש חזק על חינוך לשילוב ערכי תורה ועבודה, ופיתוח אופי איכותי. אלו המעלות שאנו חושבים שיש להקנות לנוער הדתי הישראלי בימינו אלו, ובאופן ספציפי – עבורנו, לפני הגיוס לצה"ל.
יהושע מוזט, עדי שגיא והח"מ נפגשו בירושלים עם נציגי הקבוצה, נדלקו מהברק בעיניים ויצאו מחוזקים בדרכנו!
 
המאבק על הקרקעות
תנועות ההתיישבות – ובראשן התק"צ – הכריזו על מאבק במינהל מקרקעי ישראל (= ממ"י), שממשיך להקפיא את הבנייה בקיבוצים. עד לאחרונה ניהלה התנועה הקיבוצית משא ומתן עם ההנהלה הבכירה של ממ"י ומשרד המשפטים, בעיקר בתחום השכרת דירות בתחום 'שטח המחנה'. ההתנהלות הידידותית לא הניבה תוצאות ראויות ורצויות, ואף שיבשה אפשרות של בנייה חדשה, הפעלת מוסדות חינוך, מעונות לגיל הרך, בתים סיעודיים, עסקים זעירים וכד'. במזכירות התנועה וב'צוות קרקעות' הגענו למסקנה כי אין יותר תוחלת להמשך המו"מ עם הנהלת ממ"י, והחלטנו לשנות כיוון ולהיכנס למאבק כנגד ההתנהלות הבוטה של ממ"י, שאגב נוגדת את דבריהם החמים של ראש הממשלה ושריו בישיבתם בדגניה ב-17.10.2010, ישיבה בה הושם הדגש לא רק על העבר אלא גם על העתיד. היעד המרכזי של מאבקנו הוא לנתק את ממ"י ממעורבותו ב'שטח המחנה', ולתבוע שהתכנון והסדרת הפעילויות בתוך הקיבוץ יישארו בידי גורמי התכנון המקומיים, כמקובל בכל המגזרים במדינה ובהתאמה למטרות הרפורמה שמוביל ראש הממשלה תחת הכותרת: 'הקטנת החיכוך'.
הצלחת המאבק מותנית בפעולה משותפת של כולנו, ועל כך נרחיב את הדיבור בעתיד.
 "מפעלות הציונות הדתית"
כבר דיווחנו בעבר על ההתארגנות החדשה במגזר הציוני-דתי: "מפעלות הציונות הדתית". הרעיון הוא איחוד ושילוב ידיים של כלל  המפעלים, הארגונים והמוסדות של הציונות הדתית, כאשר כל גוף וארגון ממשיך לחיות ולנהל את חייו עפ"י דרכו, רצונו וצרכיו, אך ביעדים ובאתגרים משותפים ההתמודדות היא משותפת, וכולם פועלים יחד תחת מטריה אחת. במסגרת זו עסקנו השבוע בגיוס משאבים למשימות מרכזיות בהן אנחנו פועלים: בניית בית מדרש וכיתות לימוד במדרשת עין הנצי"ב; בניית בית מדרש לתורה ועבודה בשדה אליהו; בניית "בית חם לחיילים בודדים" בסעד, ועוד.
 
יום עיון למקשרות ש"ל
השבוע התקיים יום עיון למקשרות השרות הלאומי בקיבוץ הדתי. ביום זה עסקנו ב'תפקיד המקשרת' בעזרת יעל הכהן, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות. יעל דיברה על כמה מודלים של מנגנוני למידה שבעזרתם ניתן להעמיק את התקשורת האישית והבינאישית דרך עבודה אישית. המקשרות נקראו לשמש מודלינג לתקשורת יעילה ואפקטיבית, שתשפיע ותעצים את תפקידה של המקשרת ואת עבודתה עם בנות השרות הלאומי. ליום העיון הגיעו מרבית המקשרות מן הקיבוצים.
 
ועידת בני עקיבא העולמית
לקראת הוועידה האמורה להתקיים השנה, התבקשנו לרכז את השמות והפרטים של כל האנשים שהיו שליחי התנועה מבין חברי ותושבי הקיבוץ הדתי (שם, שם משפחה, מקום ושנת שליחות, טלפון ודואר אלקטרוני), לצורך עדכון בנק הנתונים ושמירת הקשר איתם. כל מי ששירת כשליח התנועה מתבקש לשלוח לשרגא וילק במייל:shraga@kdati.org.il את הפרטים המבוקשים.  כמו כן כל בוגרי התנועה שעלו והגשימו את ערכי התנועה באחד מקיבוצינו מוזמנים לשלוח את הפרטים לכתובת הנ"ל לצורך קבלת הזמנה לאירוע הפתיחה.
שבת שלום,
נחמיה רפל וחברי המזכירות הפעילה
 
 
 
 
 מה נשמע בגיל הרך - סיכום אירועי החודש האחרון
גן חרוב
במסגרת לימוד נושא הזית נסעו ילדי הגן לטיול המסורתי לתל-חדיד בליווי הסבתות והסבים.
הטיול, בהדרכת מיודענו מנחם לסקה, התחיל בביתו שבמושב בית-נחמיה, שם ראינו כלים של בית בד והתנסינו בעצירת שמן זית. משם המשכנו לתל-חדיש לתצפית, טיול על התל, פעילויות שונות וביקור במערה.
כמה שבועות אחר-כך נסעו ילדי הגן למושב מזור לראות את המנערת בפעולה. המנערת היא כלי שתופס את העץ כמלקחיים ומנער אותו בחוזקה וכך נופלים הזיתים. מחזה מרהיב על פי תגובות הילדים והמבוגרים.
בשנה זו יש בגן רק 24 ילדים ולכן הצוות הצטמצם לשלוש: אותי אלידע – גננת, מירב קלבו ומירב משולם. רחלי דה-יונג מתפקדת בגן כממלאת מקום.
למרות שבמשך שנים היה זה חלומה של רותי לעבוד עם מספר כזה של ילדים, המעבר לעבודה בצוות מצומצם במבנה גדול אינו קל ואנו עדיין בתקופת הסתגלות.
גן דקל
ביוזמת לימור נתנזון הגננת וסבא שמואל מרקוביץ בוצע שדרוג חצר הגרוטאות של הגן.
באחד מימי שישי בבוקר הגיעו ההורים, הפשילו שרוולים וצבעו, תיקנו, ניקו, הזיזו ועיצבו חצר לתפארת.
יישר כח לכל השותפים!
לצוות הקבוע בגן הצטרפה בחודש שעבר מורן גרוס. היא השתלבה במהירות והכניסה יציבות בצוות (לאחר שמטפלת נאלצה לעזוב עקב מחלה). בהצלחה למורן.
גנון שחף
השנה נכנסה לגנון גננת חדשה מפתח-תקווה – יהודית רוזן שמה – שהחליפה את יהודית סעדון.
עברנו בהצלחה את חודשי הקליטה וההיכרות בין הילדים והגננת.
בעזרתה של שולמית ברמן שמלווה את יהודית בנושא הטיול וחצר הגרוטאות ובעזרת לימור נתנזון וכל יתר העוזרים, יהודית מכירה קצת יותר חברי קיבוץ, את השבילים ואת הייחוד שלנו כגן קיבוצי.
זאת בתוספת לליווי המקצועי הניתן לכל הגננות המובילות במעונות השונים ע"י המדריכה הפדגוגית יעל רבי והפסיכולוגית ברורית וולס, המגיעות אחת לחודש, וכן בפורום המובילות הנפגש אחת לשבועיים.
פעוטון צופית
12 ילדים – 4 ילדי קיבוץ ו-8 ילדי חוץ, עם הצוות: גליה המובילה, יהלומה, הדר יורוביץ, וענבל ישראלי כמשלימה. הילדים מתחילים לנהל שיחות ולהביע את עצמם. 
השנה הצטרפה אלינו סמינריסטית מסמינר הקיבוצים – שחר – שלא מפסיקה להתלהב מהיציאה לטיולים.
פעוטון תאנה
התחלנו את השנה עם 8 ילדים ובתוך חודש השלמנו למניין. צוות המטפלות המסורות כולל את דורית, פרחיה ורותם ארצי. אחד הדברים המושכים בפעוטון תאנה הוא תיבות הפעילות המיוחדות שנאספו במהלך השנים ע"י הצוות ובמיוחד דורית. התיבות מגוונות, מעודדות סקרנות ותורמות למוטוריקה העדינה והגסה של הילדים. מדי פעם מתארחת קבוצת סטודנטים או מנהלות מערכת כדי להכיר מקרוב וללמוד את הנושא.
 בית התינוקות
לפני כשבוע קבלנו בברכה את אביחי שטרן וכעת אנו בתפוסה מלאה של 12 ילדים – מחציתם ילדי הקיבוץ והשאר ילדי חוץ. עליהם מופקדות בנאמנות דינה ברוכי, סאשה ואבישג. יש לציין שדינה מלווה את המשפחה עוד לפני הולדת הילד וכניסתו למערכת. גם לבית התינוקות הצטרפה סמינריסטית מסמינר הקיבוצים שבאה פעם בשבוע לעבודה מעשית.
 
לאחרונה ארחנו מנהלות מעון בעמותה לגיל הרך של המועצה האזורית שלנו.
את ביקורן פתחנו בהסבר על בארות יצחק והגן הקיבוצי. המשכנו בהסבר מדורית מפעוטון תאנה על תיבות הפעילות המיוחדות והצטרפנו לילדי גנון שחף לטיול ברחבי הקיבוץ בהדרכת שולמית ברמן.
הסיור הסתיים בהסבר על חצרות הגרוטאות של בית התינוקות, תאנה וצופית.
המנהלות ומלוות הקבוצה התרשמו מאוד מהעבודה, מהתנאים ומהפעילויות. גם לי היה מעניין להכיר את הקולגות שלי במעונות שבסביבתנו הקרובה והרחוקה ולשמוע על הנהוג אצלן.
 
מסיבות חנוכה נחגגו ברוב עם בכל הגנים עם ההורים. הן היו יפות ומושקעות בעיצוב ובתוכן וזה אמור גם על הפעילויות המגוונות שנערכו בכל הגנים במשך החג.
יישר כח לילדים, לצוותים ולמורות למוסיקה.
דקלה שניאור
 
 
 
 
 
ישיבת מועצה
תתקיים אי"ה ביום שני י"ד בטבת תשע"א 20.12.10
                       בשעה 21:00 בחדר עיון
על סדר היום:
1.    ערעור משה רזניק בנושא מענק לדירה מורחבת.
2.    הסדר בנים- אישור רשימת בנות/בנים בהסדר.
אביעד ישראלי-יו"ר המועצה
 
 
השיעור בפרשת השבוע יינתן ע"י אהד אהרן 
אחות תורנית: עדה צונץ - פלאפון 61999
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
גשם בא
בשעה טובה אנו פותחים את המדור לשנה זו.
בסופה שפקדה אותנו החל מסוף השבוע שעבר זכינו בחסדי ה' למנת גשם יפה של כ-101 מ"מ
ובסה"כ עד כה 116.1 מ"מ. כן ירבו לברכה !
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
הודעת העורכת
בשבוע הבא ייסגר הידיעון ביום חמישי. נא לשלוח כתבות עד יום רביעי בערב !
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
היכונו, היכונו !
אי"ה ביום שלישי, כ"ח בטבת 4.1.2011 בשעות אחה"צ/ערב נחגוג בחנוכת הלולים המחודשים.
רשמו ביומן ושמרו את הזמן פנוי כדי להשתתף בחגיגה המיועדת לכל חברי בארות יצחק, תושביה וילדיהם.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
לסבתא וסבא עדנה (שורץ) ושמואל לובושיץ
ולכל המשפחה
מזל – טוב
בשמחת בר-המצווה של הנכד 
דור נצח
בן נתי ויקי מנדלסון במצפה יריחו
דור ישרים יבורך
AtarimTR