NewsArticles
את המכשיר למקלט "בטוח" יותר. יחדיו הם זוחלים בתעלה עם המכשיר והמצבר הכבדים אך לא מצליחים להשיג קשר. ישראל עולה על גג המקלט, מתעלם מן האש שמסביב, ומנסה ללא הצלחה להתקין אנטנה מתאימה. המצב קריטי והמשק מנותק לחלוטין מן העורף.
במצב שנוצר נשאר מפקד הפל"מ דוב שנצר המפקד הבכיר במקום. הוא נוטל את הפיקוד ובהתייעצות עם שמעון מחליט לצמצם את קו ההגנה ולרכז את הלוחמים הנותרים במעגל פנימי. שמחה ש. יוצאת להודיע לעמדות את הפקודה החדשה. היא מכירה את המצב הכללי אך איש לא יכול להגיד היכן בדיוק נמצאים כוחותינו ולהיכן הגיעו הערבים. כך היא מתקדמת בתעלות, מבוססת בבוץ ולא יודעת את מי תפגוש בעמדה הבאה... ומה יהיה אם המצרים כבר שם... את מטפחת הראש הכחולה היא מסירה כדי שלא תבלוט בתנועה. בהגיעה לעמדת הלול היא מוצאת חבורה עליזה שאין לה מושג מה נעשה סביבה ומתפלאת "איך את נראית..? בלי מטפחת... ולמה את מלוכלכת כל כך בבוץ...?" אנשי העמדה הדפו בבוקר את ההתקפה הראשונה והתישבו להכין לעצמם ארוחה טובה...
גם אנשי עמדת השער המזרחי (רוברט ודז'ה) לא כל כך מעודכנים. בבוקר פגעו במשוריין שהתקרב לשער וחשש לפרוץ פנימה, כנראה מפני חבילות כביסה שהונחו שם ביום הקודם ונראו כמטעני נפץ ומה שבטוח בטוח - ריסס אותם בצרורות.
לפני הצהרים נפלה פצצת תבערה סמוך להם ופערה מכתש ענקי אך למרבה המזל יצאו כולם בשלום. מפקד העמדה, רוברט, בעצם לא היה אמור להיות כאן. כאחד מראשוני המגוייסים לפלמ"ח היה צריך לפקד על איזה כוח במקום אחר, אלא שהוא החבר היחיד היודע להפעיל את מערכת החשמל החיונית ולכן נדרש להשאר בבית. כעת הוא הולך לברר מה נשמע בגזרות אחרות ומקבל פקודה לעבור עם אנשיו לקו הפנימי. בדרכו הוא נתקל בבחור צעיר שוכב בתעלה, מאובן מאימה, וחוסם בגופו את התעלה. "זוז! אתה מפריע להילחם, או שאתה זז או שאני יורה בך!" המסכן עומד לחטוף ורק בקושי משכנעים את הפלמ"חניק שיש אויב מסוכן יותר ממול.
מנחם פריברג נופל בעמדה מול השער. יוסי כץ מסייע כמספר 2 ליצחק גראופה היורה ללא הפסקה במקלע מ.ג. הם עומדים בבוץ "עד הפופיק", יוסי מגיש את סרט הכדורים הרטובים, מתכופף להוציא סרט נוסף ורואה את גראופה חוטף כדור ונופל לאחור. גראופה לא שייך בכלל לכאן, הוא חבר בארי ונקלע לבארות יצחק במקרה בדרכו הביתה, הוא מצטרף ללחימה עד הסוף... מנחם ק. מנסה להחליפו אך המ.ג. נועד למלחמה באירופה ולא מתאים לאבק הנגב ולבוץ שבעמדות. בקור רוח הוא פותח את חוברת ההדרכה, מפרק את המקלע לחלקיו, מנקה ומייבש וחוזר ומרכיב - והמקלע יורה!
 
תמונת מצב בצהרים
שקט שורר בשדה הקרב. שני הצדדים מותשים ומצפים לתגבורת שתכריע את המערכה. ההפגזות וההפצצה פסקו בגלל המגע הצמוד בין הכוחות.

המצרים ערוכים עם טנקים סביב הנקודה בשלושה כיוונים וחוסמים כל אפשרות הגעת תגבורת. כמאה חיילים מהפלוגה הסעודית בתוך המשק, מחזיקים בשלושה בתים ויורים מתוכם, מגגותיהם ומהתעלות הסמוכות להם.

דפים: 12 of 15 הדף הבא
AtarimTR